В психоневрологическом интернате Днепропетровщины подопечных били и принуждали к сексу

Сотрудником Секретариата Уполномоченного ВРУ по правам человека совместно с общественниками был проверен Стародобровольский психоневрологический интернат в Днепропетровской области. Выявлены факты жестокого обращения, издевательства, и даже унижение чести и достоинства подопечных. На сайте уполномоченного Верховной Радой по правам человека о результатах проверки сообщается следующее.

-Заклад розраховано на 306 ліжок. На день візиту в інтернаті перебувала 321 особа.

Під час візиту моніторингова група виявила два приміщення, в яких встановлено ґрати на вікнах та дверях. Під час опитування підопічні стверджували, що їх закривали у цих приміщення поодинці, при цьому обмежували у русі.

Зі слів підопічних інтернату, санітари часто застосовують до них фізичну силу. Під час візиту було виявлено особу з гематомою на лобі та синцями під очима, зі слів якої, ці тілесні ушкодження завдані санітаром. Жодних записів щодо фіксації тілесних ушкоджень здійснено не було.

Іншою шокуючою інформацією були скарги підопічних про примус їх до вступу у статеві зв’язки з групою осіб з числа підопічних, які здійснюють контроль над іншими підопічними.

У відділенні на 47 лежачих хворих, які не можуть себе самостійно обслуговувати, на зміні працюють тільки дві санітарки. Двоє працівників фізично не можуть нагодувати всіх підопічних одночасно, тому прийом їжі розтягується на години. А деякі підопічні лежачі на підлозі, там і їдять. Окрім того, в цьому ж відділенні встановлено, що до осіб застосовується м’яка фіксація верхньої частини тіла та рук за спиною. Це є порушенням всіх вимог національного та міжнародного законодавства щодо застосування фізичного обмеження до осіб з психічними розладами. Довготривале фізичне обмеження у зазначених вище умовах можна розцінювати як катування.

Виявлено факти неналежного надання медичної допомоги. Зокрема, починаючи з 2013 року підопічні не проходили щорічні медичні огляди. В історіях хвороб відсутні записи стосовно зміни режиму утримання підопічних. У документації відсутні записи про випадки травматизму та надання першої медичної допомоги.

Під час фіксації порушень кримінального характеру, моніторинговою групою було викликано слідчо-оперативну групу поліції. Відповідне звернення подано також до Дніпропетровської обласної прокуратури.

Звіт за результатами проведеного моніторингового візиту та акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлено до прокуратури, керівника обласної державної адміністрації та правоохоронних органів.

побит побитый

Метки: издевательство, психоневрологический интернат