В Покрове открылась выставка памяти выдающегося археолога, отыскавшего золотую пектораль

28 лет назад, 13 сентября 1993 года, перестало биться сердце выдающегося ученого, археолога, поэта Бориса Николаевича Мозолевского. Напомним, Борис Николаевич — украинский археолог и литератор, кандидат исторических наук, руководитель сектора скифо-сарматской археологии Института археологии АН УССР. Он руководил экспедицией, обнаружившей в 1971 году в Днепропетровской области знаменитое сейчас скифское царское погребение под курганом Толстая могила. Пектораль (золотое нагрудное украшение) из этого кургана в настоящее время хранится в Музее исторических драгоценностей в Киеве. Автор поэтических сборников «Початок березня» (1963), «Шипшина» (1967), «Заграва» (1971), «Червоне вітрило» (1976), «Веретено» (1980) и другие.

пект

Сегодня Почетного гражданина Покрова помянули в городском народном историко-краеведческом музее им.М.Занудько. Об этом сообщается на странице исполкома Покровского горсовета в Фейсбуке.

выс

- Постать Бориса Мозолевського є знаковою для нашого міста, він не лише працював у степовому краї, а став частиною його історії, залишивши по собі світлу пам'ять і безцінну спадщину, - отмечается в сообщении. - Одна з центральних постійнодіючих експозицій музею присвячена видатному науковцю та його величній знахідці – Пекторалі. Тематична виставка, датована 13 вересня – то данина великої шани.

Працівники закладу зібрали світлини останніх років життя Бориса Мозолевського, його пророцькі поезії, які розкривають глибину переживань людини, що відкрила світові вічність Скіфії і відчувала наближення власної вічності. Тут численні публікації, видання його віршів і спогади покровчан, про зустрічі з непересічною особистістю - Борисом Миколайовичем Мозолевським.

-Пройшло вже кілька десятиліть, як світ втратив цю велику людину, а пам'ять про нього живе, - говорить директор музею Тетяна Подольчак, - до закладу постійно приходять містяни і розповідають про зустрічі з Борисом Миколайовичем. Це світлі спогади, сповнені поваги. Визнаний світом митець прожив коротке, але таке яскраве життя, залишивши по собі добру згадку.

Відвідувачі мають унікальну можливість ознайомитися з виданнями видатного археолога, дізнатися про життя, творчість та наукову працю Бориса Мозолевського.

выс_2 выс_3

Метки: Борис Мозолевский, выставка, золотая пектораль