В Павлоградском суде пояснили, зачем звали Гиви с того света

 

Как сообщал «Днепр вечерний»,  Павлоградский межрайонный суд вызвал на свое заседание убитого год назад боевика ДНР Михаила Толстых ("Гиви"). Его пригласили на суд через объявление в правительственной газете "Урядовый курьер". Согласно тексту повестки заседание намечено на 5 апреля. Толстых обвиняется по 8 статьям Уголовного Кодекса Украины. И в случае неявки дело будет рассмотрено без его участия. Председательствовать в этом заседании должна судья Наталия Самоткан.

Украинские СМИ задались вопросом: как может присутствовать на заседании уже покойный главарь?

Разъяснение появилось на официальной ФБ-странице Павлоградского суда 

- Останні дні новинні ресурси рясніють заголовками «Павлоградський суд викликав на засідання вбитого бойовика "Гіві"», «Ліквідованого терориста «Гіві» викликали до суду». Можна зрозуміти заголовки та ЗМІ, які не є дотичними до юриспруденції, але дивно бачити скепсис в юридичних ресурсах. З метою усунення спекуляцій та надання об’єктивної інформації суд повідомляє наступне.

Михайла Толстих, на прізвисько «Гіві», обвинувачують у скоєнні терористичного акту. Судове засідання призначене на 9:00 год. 5 квітня 2018 року. Є інформація про те, що "Гіві" вважається загиблою особою. Підставою для закриття справи є смерть людини.

Але, згідно з законодавством України факт смерті підтверджується свідоцтвом про смерть, яке видається органом РАГСу.

На даний час ні прокурором, ні захисником не надано відповідного свідоцтва. Факт смерті може бути встановлений також рішенням суду, але за заявою зацікавлених осіб в цивільному судочинстві. Парадокс у тому, що така заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України може бути подана родичами померлого.

Таким чином, має місце ситуація, коли Павлоградський суд не може закрити кримінальне провадження, а тому в черговий раз призначає судовий розгляд з викликом обвинуваченої особи, бо не має «офіційного» підтвердження смерті «Гіві», - говорится в сообщении.

Метки: Гиви, Павлоград, суд