В Новомосковске семья ветерана Второй мировой возмутилась медалью, присланной от Путина

95-летнему ветерану, жителю Новомосковска, прислали медаль и поздравления от имени президента Российской Федерации. На сайте 11tv.dp.uа об этом сообщается следующее.

мед
- Як вказано в посвідченні, нагороджено Василя Панасовича Волошко ювілейною медаллю до 75-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Пані Любов — старша дочка ветерана - розповіла, що три тижні тому зателефонували з міської ради ветеранів Новомосковська і попросили забрати відзнаку.
Жінка каже одразу ж хотіла жбурнути це посвідчення туди, де його забрала. Коли емоції вщухли, вирішила зберегти небажані нагороди, як речовий доказ.
Василь Панасович хворіє й контактне коло з ним обмежене. Втім його донька каже, що ветерану навіть не розповіли про медалі з Росії. Для нього це буде занадто болюча новина.
Любов твердить, що її батько завзятий патріот, з початку війни на Сході України регулярно підтримував українську армію. Зокрема, відкладав зі своєї пенсії гроші на придбання необхідних речей та продуктів. Пану Василю незабаром виповниться 96 років, тож про відзнаки від Путіна не розповідали. Бо літня людина може не витримати такого стресу.
Медаль та посвідчення Любов забирала в Новомосковській раді ветеранів. Через карантин голови ради Михайла Горбова на місці не було. Втім телефоном він підтвердив, що це ніяка не помилка. Громадян України дійсно нагородили відзнаками країни агресора. В цьому пан Михайло не вбачає нічого дивного. Михайло Горбов додав, що такі самі відзнаки отримали ще 14 ветеранів і ніхто не обурився.
До Новомосковська 15 відзнак з РФ надійшли від обласної ради ветеранів Харкова. Відомо, що організація існує не так давно — рік і 8 місяців. Тим часом голова Дніпропетровської організації всеукраїнського об’єднання ветеранів Володимир лендич критикує як і тих, хто надсилав ці нагороди, так і тих, хто їх прийняв.
- Я їх вважаю колаборантами й ворогами України, - сказав він. - Вони свідомо чи несвідомо стоять на боці нашого непримиримого ворога, якою є зараз Російська Федерація.
Володимир припускає, що відзнаки з Росії потрапили до України у нелегальний спосіб.
Родина ветерана Василя Волошко збирається подавати заяву до Служби безпеки України для з’ясування усіх обставин цього обурливого нагородження.

Метки: медаль, Путин