В Новомосковске не утихают страсти по поводу памятника собаке «Железный Гришаня»: стоит ли тратить бюджетные деньги?

Жители Новомосковска продолжают вести полемику по поводу того, целесообразно ли установить в городе памятник бездомному псу по имени Гриша.

243586661_1157552884770409_6663544367550658179_n

Ранее «Днепр вечерний» писал о том, что в Новомосковске хотят за бюджетные средства поставить памятник известному в городе бездомному псу Грише.

Как говорят инициаторы идеи, этот пес стал настоящим символом доброты, непокорности, свободы и воли. Именно он неоднократно сплачивал вокруг себя людей разного социального уровня. Пес Гриша своим примером неоднократно привлекал внимание к гуманному обращению с животными. Его неоднократно травмировали и пытались убить, но его жажда жизни всегда побеждала.

Жители Новомосковска разделились в этом вопросе на два лагеря: одни «за» установление памятника, другие – «против» этой идеи.

-Тепер, коли проєкт громадського бюджету “Залізний Гришаня” на модерації хочу пояснити чому саме цей проєкт, чому саме бездомному собаці, чому не на лікування, чому не дороги, чому не освітлення і тому подібне…
Офіційно автором проєкту виступаю я, та ініціатива надійшла від Ivan Zhadan і Аля Яценко. Як вчора писали у коментарях “Хворі люди... Пам'ятник бля...”, я не вважаю нас хворими. Просто я з друзями одні з останніх романтиків, які вірять у людську доброту.

Підписи зібрали, проєкт подали, він зараз на модерації. Вірю, що все буде добре.

243807040_1701512660044925_7219055493336971762_n

Для подачі проєкту потрібно було заповнити декілька пунктів, один з яких передбачав повний опис проєкту. Наводжу його без змін
“Проєкт передбачає виготовлення та встановлення у м. Новомосковську пам’ятника безпритульному собаці на прізвисько Гриша. Цей пес став справжнім символом доброти, нескореності, свободи та волі. Саме він неодноразово згуртовував навколо себе людей різного соціального рівня. Пес Гриша, своїм прикладом неодноразово привертав увагу до гуманного поводження з тваринами. Його неодноразово травмували чи намагалися вбити, але його жага до життя завжди перемагала.
Скульптури безпритульних тварин встановленні у багатьох розвинутих містах. Вони стають справжньою прикрасою та візитівкою, підвищують туристичну привабливість регіону. З часом подібні пам’ятники обростають легендами, чим і привертають до себе ще більше уваги. Такі пам’ятники навчають нас цінувати вірність, доброту і не забувати тих, кого ми любимо.
Цей пам’ятник не герою, не знаменитому письменнику, не спортсмену, а звичайній безпритульній собаці. Цей пам’ятник – протест проти безсердечного ставлення до світу, що нас оточує. Світу, який такий крихкий та беззахисний. Цей пам’ятник – символ нового міста, доброго, щирого та чуйного.”
Гришу неодноразово забирали до себе добрі люди. Він, як добра і вихована собаня може поїсти, переночувати та вільна душа рветься на вулицю. Гарний цьому приклад - двері, які були понівечені Гришею поки він був на лікуванні, - пишет в фейсбук-группе Новомосковская Жизнь  активистка Ксения Белоус-Дзегарницкая.

Свое интересное мнение по этому вопросу высказал неравнодушный местный житель Юрий Долгорукий,  показав фото памятников собакам, установленных в развитой европейской стране.

-Первое фото - памятник собакам-поводырям, второе фото - памятник ротвейлеру. Оба памятника находятся в Германии. Прагматичные немцы в отличие от умников, живущих в Новомосковске, не просчитывают сколько бездомных собак можно было бы накормить или вылечить за деньги, потраченные на эти памятники. Они просто знают, что реклама добра, преданности и человечности по отношению к братьям нашим меньшим всегда дает со временем свои плоды! – пишет Юрий.
Если горожане придут к консенсусу, памятник «Железный Гришаня» станет новым украшением Новомосковска.

В_КОНЕЦ_1 В_КОНЕЦ_2

Метки: Новомосковск, памятника собаке, пес Гриша