Днепровскому «Музею сопротивления Голодомора» передали новый интересный экспонат – фотографию группы молодых украинок в национальной одежде.
Уникально фото тем, что на его обороте сохранилась надпись, позволяющая «привязаться» к конкретной местности и получить хоть небольшую информацию об изображенных на ней девушках.
-Цю фотографію подарував нам історик Денис Шаталов. Знімок, безумовно, цікавий і своєю історією. Річ у тім, що на його звороті зберігся напис, що дозволяє «прив’язатися» до конкретної місцевості і отримати хоч невелику інформацію щодо зображених на ній осіб. Згідно підпису фотографія зроблена для мешканки села Великі Прицки (нині Великі Пріцьки) великого старовинного села в Кагарлицькому районі
на Київщіні. Село Великі Прицки, за суттю всесвітньо відоме. У ньому народився Яків Пріцкер (Jacob Pritzker) (1831–1896) український еврей, який імігрував до США та заклав, разом з сином Ніколасом (1871–1956), один з
найвідоміших фінансових кланів Америки. Відтак вважається, що родина 38-го міністра торгівлі США (з 26 червня 2013) Пенні Прітцкер походить з села Великі Прицки. До речі, 27 жовтня 2015 року відома американка відвідала батьківщину своїх предків. Щодо ж нашої фотографі, то у групі зображених знаходиться і Юрченко Дуня (чи Дуся) Олександрівна. Зафіксована і вулиця, на якій або зроблена фотографія, або мешкав хтось із зображених – вулиця Центральна. На жаль, Великі Прицки не оминула трагедія 1932 – 1933 рр. В часи Голодомору, судячи з доступних нам даних, в селі загинуло одинадцять осіб із прізвищем Юрченко. З них один Олександр та четверо Олександровичів. Дуню, судячи із всього, ця лиха доля оминула. Ось така історія однієї фотографії.
А колектив «Музею спротиву Голодомору» щиро вдячний пану Денису за подаровану фотографію, яка (сподіваємось вже скоро) займе гідне місце в експозиції музею, - пишут сотрудники Комунальний заклад "Музей спротиву Голодомору" Дніпровської міської ради.