В Киеве СБУ Днепропетровщины выявила типографию по подделке COVID-сертификатов (ВИДЕО)

Изготовление поддельных документов в столице организовали три жителя Киевщины. Они запустили типографию, которая ежедневно производила до 20 подделок. Под «офис» они арендовали две квартиры в Киеве и работали почти год. По предварительным подсчетам, месячные обороты достигали 3 млн. грн. Об этом сообщается на странице Управления СБ Украины в Днепропетровской области в Фейсбук.

пол

- За даними слідства, ділки шукали «клієнтів» через спеціально створений телеграм-канал, - отмечается в сообщении. - Після отримання заявки вони вносили в «документ» персональні дані та друкували фальшивку. Готові замовлення надсилали через популярні поштові сервіси.
Для надання підробкам достовірного вигляду зловмисники наносили на них QR-код, який після зчитування переводив на фіктивний сайт медичного закладу.
Вартість фейкового ПЛР-тесту складала 750 гривень, а сертифікату про вакцинацію – 4500 гривень.
Під час обшуків, проведених за адресами розташування підпільної типографії та фактичного мешкання зловмисників, виявлено та вилучено:
комп’ютери та оргтехніку для друку підробок з доказами протиправної діяльності;
печатки та штампи медичних закладів;
бланки суворої звітності медичних установ;
мільйон гривень готівкою.

пол 5

пол 4
Наразі в рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, планується повідомлення про підозру організаторам протиправної схеми.
Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб.
Викриття незаконної оборудки здійснювало УСБУ у Дніпропетровській області спільно з Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та слідчими слідчого управління Національної поліції в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури.
Служба безпеки України вкотре нагадує, що за виготовлення та використання фальшивок передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
пол 2

полд 3

Метки: COVID-сертификат, СБУ