На днях в историческом музее Днепра состоялось открытие банерной выставки «Приказано не знать: украинские археологи в тисках тоталитаризма», посвященной выдающимся археологам, которые, несмотря на притеснения и репрессии, осуществляли важные научные открытия.
Здесь можно узнать биографии самых ярких деятелей украинской археологии, которые одновременно представляют целые поколения репрессированных ученых.
На протяжении XIX-ХХ веков украинская археология находилась в условиях жесткой цензуры со стороны политических режимов государств, в состав которых входили украинские земли.
Репрессии проявлялись в создании неблагоприятных для работы и жизни условий, запрете заниматься профессиональной деятельностью, преследованиях по этнической принадлежности или по политическим мотивам, заключении, изоляции в психиатрических больницах, лагерях и физическом уничтожении.
-Наука чи виживання? Ця виставка про видатних археологів, що ризикуючи життям обрали науку в часи репресій.
Серед учених представлені імена тих, чиї наукові доробки мають непроминальне значення для нашого регіону, міста та музею. Це і добре всім відомий Д.Яворницький, і В.Грінченко, який працював певний час в нашому музеї та заступником керівника Дніпрогесівської експедиції, С.Гамченко, П.Смолічев, Б.Мозолевський, які проводили розкопки на території нашого краю та здійснили важливі наукові відкриття.
Виставка експонується у 9 залі ДНІМ і надана Українським інститутом національної пам'яті.
Захід підготовлений Дніпропетровським національним історичним музеєм імені Дмитра Яворницького
за ініціативи старшого наукового співробітника відділу Радянської історії Дмитра Романчука.
Над виставкою працювали Наталя Слобожаніна та Володимир Тиліщак. Авторами виставки є 12 українських науковців. Під час підготовки до виставки використано матеріали 17 архівних, музейних, наукових та бібліотечних установ України, Польщі та США.
Виставку відкрила заступник директора з наукової роботи Валерія Лавренко. Про саму виставку на відкритті розповіли Дмитро Романчук та начальник Південно-східного відділу Інституту Ігор Кочергін, - рассказали подробности на странице Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького.
Выставка будет открыта для посещений в течение месяца.
Метки: выставка, исторический музей Днепра