В GagarinPark Днепра сотрудники ДНУ высадили деревья 15 сортов

Днепровский национальный университет имени Олеся Гончара вместе с ОО «Ассоциация Ноосфера» присоединились к общенациональной акции «Озеленение Украины». На территории рекреационной зоны GagarinPark, который входит в состав ботанического сада ДНУ, провели суботник и высадили 35 деревьев. Информационно-аналитическое агентство ДНУ нашему сайту об этом сообщило следующее.
-Були висаджені дерева 15 сортів.
- Фахівці ботанічного саду обрали найкращі локації для саджанців, які ми не один рік плекали в ботсаду, - наголосив директор ботанічного саду, доцент Анатолій Кабар. - Сподіваємося, вони добре приживуться в GagarinPark і радуватимуть красою всіх дніпрян. Зокрема, ми вибрали ліщину деревовидну, метасеквою, кельрейтерію, катальпу, кілька видів кленів, ясень, дуб, церцис, айву японську, екзохорду та інші.
Співробітники університету та «Асоціації Ноосфера» прийшли в суботу в парк родинами, із маленькими дітьми, щоб приєднатися до глобального екопроєкту. Швейцарські вчені 2019 року оприлюднили масштабне дослідження, яке доводить, що найефективнішим засібом боротьби із глобальним потеплінням є саме масова висадка дерев. Українські екологи та екоактивісти ініціювали висадку 1 000 000 дерев у рамках акції «Озеленення України» як частини цього глобального проєкту.
Проректор ДНУ із адміністративно-господарської роботи Микола Ружин зазначає:
- До нас звернулися наші давні добрі партнери ГО «Асоціація Ноосфера», за сприяння яких була реконструйована ця частина ботанічного саду, із ініціативою долучитися до всеукраїнської акції. Університет із радістю надав 35 саджанців, садовий інвентар та кількома відділами долучився до ініціативи. Особисто я протягом життя висадив більше 100 дерев і добре знаю, що просто посадити дерево – замало. Про саджанець потрібно дбати, поливати його, підживлювати. Михайло Рябоконь, співзасновник, голова правління ГО «Асоціація Ноосфера», який разом із родиною висаджував дерева, пообіцяв, що вони будуть їх поливати.
Також у четвер, 15 жовтня, висадили 15 садженців хвойників, якими опікуватиметься Наталя Меркулова, відповідальна за озеленення в нашому університеті.
Усього протягом тижня територію ДНУ імені Олеся Гончара прикрасили 50 саджанців, і, за словами проректора Миколи Ружина, на 78-ми гектарах університетської землі є вдосталь місця для подібних ініціатив. Адже зелений острівець ботанічного саду в центрі нашого міста-мільйонника є унікальною екосистемою, що поліпшує якість повітря для всіх містян.

дер дер_2 дер_3 дер_4

Метки: посадка деревьев