В этот день родился известный ракетостроитель Днепра Михаил Янгель

24 октября сто девять лет назад родился выдающийся советский конструктор в области ракетостроения Михаил Янгель.

Михаил Кузьмич сделал значительный вклад в организацию исследований по аэродинамике, баллистике, материаловедения и многих других видов, необходимых в ракетостроении. Однако, больше всего его знали как выдающегося разработчика ракетной техники, в частности, известной на весь мир ракеты SS-18 («Сатана»).

Сегодня об известном ученом по-традиции вспоминают на фейсбук-странице SE "PA Yuzhmash".

122635356_2416340088662107_8132264155919036211_o

-Початком великого шляху Михайла Кузьмича стала ракета Р-12. У 1958 році за створення бойових ракетних комплексів Янгелю було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Через три роки, за здійснення першого польоту людини в космос, Михайло Кузьмич отримав другу Зірку Героя. Створення бойових ракетних комплексів і систем відзначено також Ленінською та Державною преміями.

Янгель очолював Конструкторське бюро «Південне» протягом сімнадцяти років. Разом з Леонідом Васильовичом Смирновим, директором заводу № 586 (наразі - ПІВДЕНМАШ), Михайло Кузьмич Янгель заклав основу спільної діяльності конструкторського бюро і заводу, яка стала надалі запорукою видатних досягнень у ракетній галузі.
У 1960 році, в день свого 49-річчя, Михайло Кузьмич дивом залишився живим в катастрофі під час підготовки до першого пуску ракети Р-16 – він випадково відійшов, щоб випалити цигарку. Того ж року Янгелю було присуджено ступінь доктора технічних наук, через два роки обрано академіком АН України, а згодом і дійсним членом Академії наук СРСР.
Минуло багато років, ще працюють в КБ «Південне» і на ПІВДЕНМАШі люди, які знали Михайла Кузьмича Янгеля особисто, працювали з ним. Ім’я Янгеля увійшло до назви рідного КБ, ним названо вулицю в Дніпрі.
Постать Михайла Кузьмича Янгеля займає гідне місце в історії світового ракетобудування, а пам’ять про нього назавжди залишатиметься в цехах ПІВДЕНМАШу і в серцях ракетобудівників Дніпра, - пишет пресс-служба завода.

Метки: Михаил Янгель