В Дніпрі відбудеться урочиста презентація кінострічки про величного Кобзаря «Тарас. Повернення»

25 вересня, о 18-30, у кінотеатрі «Кіно Тема» (ТРЦ «Neo Plaza»:вулиця Марії Кюрі, 5) відбудеться урочиста прем’єра романтично-драматичної кіносаги «Тарас. Повернення» (режисера Олександра Денисенка). Дніпряни зможуть побачити першу за 50 років прем'єру художнього фільму про видатного українського діяча – Тараса Шевченка.

Стрічку у Дніпрі представлятимуть: виконавиця головної жіночої ролі, наша землячка - Ганна Топчій та актори - Юрій Шульган і Олег Волощенко.
Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак, військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тарасу, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга…
Фільм «Тарас. Повернення» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Виробництво: група «Інсайт Медіа», продюсерський центр Tanaris Production (Казахстан), Одеська кіностудія.
У ролях: Борис Орлов, Богдан Бенюк, Юрій Шульган, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.
Композитор Мирослав Скорик, вокальні імпровізації Катя Chilly.

Довідка «ДВ»

Юрій Шульган - український актор театру і кіно. Зіграв в понад 50-ти фільмах та серіалах. Найбільш визначною у своїй кінокар'єрі вважає роль коменданта Новопетровського укріплення, в якому відбував заслання Тарас Шевченко, майора Іраклія Ускова у фільмі Олександра Денисенка «Тарас. Повернення».

Іраклій Усков – єдиний представник російського офіцерства у фільмі, до якого у глядача не виникає огиди. Майору Ускову доводиться балансувати між бездушністю російської армії та власною гідністю, між військовим наказом та відчуттям справедливості. Він співчуває Шевченкові ще й тому, що вони обоє українці, і він добре розуміє, що під його командуванням у простих солдатах знаходиться непересічна сила волі.

Олег Волощенко - Заслужений артист України, актор FILM.UA Group, актор Кам'янського академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки (з 1998 року), де грає головну роль у комедійній п'єсі Ж.-Б. Мольєра «Тартюф». Відомий кіноролями у фільмах «Сторожова застава» (Ілько), «Викрадена принцеса» (голос охоронця), «Позивний Бандерас» (Коцюба), «Захар Беркут» та «Тарас. Повернення».
Ганна Топчій - українська акторка театру і кіно. Виконавиця головної ролі у серіалі «Століття Якова», що мав шалені рейтинги, та багатьох інших кінострічок. Випускниця Дніпропетровського театрально-художнього коледжу творчої майстерні «Інтимний театр» ім. Антоші Чехонте під орудою режисера Григорія Богомаза-Бабія.

Ганна Топчій втілила у фільмі образ Агати Ускової, дружини коменданта Новопетровського укріплення у казахських степах, захоплених російською імперією, де відбував заслання Тарас Шевченко. Як відомо, Агата була небайдужа до поета: саме у спілкуванні з Шевченком вона могла піднятися вище за те жахіття укладу військового життя у гарнізоні, яке вона ненавиділа та не сприймала.

Романтична лінія стосунків Шевченка із жінками (АгатоюУсковою та казашкою Катею) передана у фільмі у найкращих традиціях українського поетичного кіно: напруження почуттів передані поглядами та ледь вловимими рухами головних героїв. Найвищий зрив почуттів Агати до Шевченка блискуче втілений акторкою у сцені освідчення на кладовищі.

Одну з цікавих ролей у фільми виконав видатний український актор Богдан Бенюк.

Зустрічаємо романтично-драматичну кіносагу «Тарас. Повернення» нашому місті!

Гостей чекає вітальна кава, автограф та фотосесія, презентація та обговорення стрічки.

Квитки на сайті сinema.dp.ua
Деталі за телефоном (067) 818-80 –74

Тарас.Повернення

Метки: «Тарас. Повернення», кінострічка