В днепровской полиции объяснили, почему закрашивают лица злоумышленников

Зачастую днепряне желают знать в лицо людей, совершивших преступление, о которых полицейские рассказывают на своих информационных порталах. Люди иногда возмущаются, когда лица вероятных злоумышленников затушевывают.
Оказывается, это необходимо, чтобы не нарушать закон.

122737644_2495255070767093_1842278450003351564_o

На фейсбук-странице патрульной полиции нашей области рассказали о всех тонкостях этого вопроса.
-"Місто має знати своїх "героїв" в обличчя! Чому ви їх приховуєте?!" — так часто пишуть нам обурені підписники.
"Який же він ймовірний крадій, якщо в нього в кишені телефон знайшли?" — не погоджується багато хто з вас.
Так, поліція приховує обличчя та дані затриманих, а кваліфікації їхніх дій передує слово "ймовірний".
Чому так? Тому, що це пов’язано з вимогами законодавства. Зокрема, у Конституції України, статті 62-й йдеться про те, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Таке ж саме твердження закріплене у Статті 17- й Кримінально-процесуального кодексу України.
У 2011 році набрав чинності Закон України "Про захист персональних даних", згідно з визначеннями цього закону та статті 25-ї Закону України "Про Національну поліцію", патрульна поліція є розпорядником персональних даних, як загальної категорії (прізвище, ім’я; дата та місце народження, номера та серії певних документів), так і особливої категорії, як притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності, вчинення щодо особи насильства.
Увага! Поширення персональних даних без згоди дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Тому, інформація у дописах подається знеособлено, з дотриманням вимог чинного законодавства та презумпції невинуватості, - разъяснила пресс-служба патрульной полиции.

Метки: затушевка лиц, злоумышленники, фото