В Днепре выдавали поддельные документы жителям ОРДЛО

Контрразведчики СБУ разоблачили масштабный механизм подделки документов для жителей ОРДЛО и АР Крым. Злоумышленники фальсифицировали их данные и способствовали официальной легализации через учреждения Украины на подконтрольной правительству территории. Среди «клиентов» группировки - в том числе участники незаконных вооруженных формирований так называемой «ДНР». Нелегальный бизнес по подделке пакета документов для получения официального статуса переселенца организовала жительница Днепра. Об этом сообщает ssu.gov.ua

сбу

- Вона оформлювала клієнтам, серед яких були й фігуранти санкційних списків, нові посвідчення, що підтверджують особу, - отмечается в сообщении. - До паспортів громадян України, найчастіше прострочених, вклеювали нові фотографії, а дані на звороті підтверджували підробленою печаткою Державної міграційної служби.

Через наявність у підробці штампу реєстраційної служби, до документа вносили дані про реєстрацію місця мешкання, що давало змогу отримати статус особи-переселенця. Сфальсифікований пакет документів замовники подавали до міграційної служби, де отримували нові внутрішні та закордонні паспорти.

За оперативним даними, протиправна діяльність тривала протягом року. За цей час майже два десятки осіб отримали можливість легалізуватись на території Україні.

Правоохоронці під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання організаторки вилучили підроблені документи, печатки та штампи державних органів.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення про підозру організаторці схеми.

Триває досудове слідство. Встановлюються всі особи, причетні до фальсифікації документів, та замовники, які скористалися незаконними послугами.

Викриття протиправної діяльності здійснювалось під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури.

сбу_3 сбу_2

Метки: ОРДЛО, поддельные документы, СБУ