В Днепре спасают дуб Лазаря Глобы

Стареют и болеют не только люди, но и деревья. Их нужно спасать и лечить. Сегодня делается всё возможное, чтобы спасти один из главных зеленых раритетов – дуб, посаженный Лазарем Глобой.
Об этом на своей фб-странице сообщает Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради.
«Влітку минулого року були проведені роботи з санації та лікування каверни дуба черешчатого (Quercus robur), що був посаджений самим Глобою.
Попередньо [у 2010-2012 році] порожнина була запломбована, що виявилось помилкою та погіршило стан дерева зсередини, а саме спровокувало бактеріози та мікози (бактеріальні та грибкові інфекції) всередині нього.
Спеціалістами Департаменту було проведено низку робіт з видалення пломби, очищення порожнини та обробки антисептичними препаратами. Після чого було проведено тимчасове закриття даного отвору в дереві спеціальною сіткою, що пропускає повітря, але запобігає потраплянню всередину сторонніх предметів.
На сьогоднішній день вже помітні перші результати лікування:
припинився активний розвиток плодових тіл грибів, та провокованих ними стовбурових гнилей.
Наступним етапом передбачена санація (очищення) порожнини в стовбурі та роботи з арбористики, щодо очищення крони дуба від сухих та уражених гілок, з метою покращення інсоляції крони дуба», - отмечается в сообщении.

дб дбю

Метки: дуб Лазаря Глобы