В Днепре создают Музей Голодомора

В Днепре появится отдельный тематический Музей сопротивления Голодомору. За создание музея как коммунального учреждения депутаты горсовета проголосовали на сессии 19 февраля. Об этом сообщает radiosvoboda.org.

музей

- Вони також затвердили статут закладу, за яким музей має на меті вшанування й увічнення пам’яті жертв Голодомору, здійснення наукових досліджень, збирання предметів, пов’язаних з цією сторінкою української історії, поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні та світі тощо, - отмечается в сообщении.- За статутом, джерелами фінансування визначені, зокрема, кошти міського бюджету та доброчинні внески громадян.
З приміщенням для музею поки не визначились.
Серед варіантів, які пропонувалися раніше, – будівлі на лівому та правому берегах міста, зокрема покинута будівля Палацу охорони здоров’я та недобудований Музей ракетно-космічної техніки.
У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Метки: горсовет, Музей Голодомора