В Днепре разработали мобильное приложение для слабовидящих

В Днепре разработали приложение Dnipro GPS Inclusive для людей с нарушением зрения. Об этом в эфире "Украинского радио UA: Днепр" сообщила директор департамента информационных технологий городского совета Алена Чуева.

Мобільний додаток дозволяє користувачу орієнтуватися в місті, отримувати інформацію про громадський та приміський транспорт, час їхнього прибуття, маршрут.
Як каже фахівчиня, для Дніпра додаток розробили безкоштовно. Схожі застосунки вже працюють Полтаві та Харкові.
- Додаток, який презентували в Дніпрі, має особливість. Він використовує дані не тільки про трамваї та тролейбуси, а також і про маршрутки та приміський транспорт, – сказала Альона Чуєва.
Представники Дніпропетровської обласної організації «Українське товариство сліпих» провели тестування мобільного додатку та надали рекомендації для його вдосконалення.
Як розповів керівник організації Василь Горбенко, додаток допомагає визначити зупинку та провести до неї, потім у транспорті сповіщає про місце прибуття.
Але є і недоліки, каже він.
- Серед недоліків такого застосунку те, що для його використання потрібно підключати Інтернет, а також він не завжди вчасно оголошує зупинки в громадському транспорті, – зазначив Василь Горбенко.
Як розповів начальник відділу соціального захисту населення департаменту соціальної політики міської ради Володимир Плаксій, використовувати додаток можуть не тільки люди, які мають порушення зору. Він також буде корисний для людей з інвалідністю, літніх людей, школярів тощо.
Завантажити додаток «Dnipro GPS Inclusive» можна тільки на телефони на базі Аndroid й тільки тих, які мають функцію читання з екрана.

Метки: мобильный телефон, новое приложение, слабовидящие