В Днепре рассказали, как в 1914 году нарушали технику безопасности на заводах Екатеринослава

Более 100 лет назад статистику производственного травматизма вела полиция. На основании ее ежедневных отчетов историки восстановили общую картину несчастных случаев на предприятиях Екатеринослава в 1914 году. Об этом рассказали в Музее истории Днепра.

200387337_516167339808099_6629921184940119392_n

Историки отмечают, что с началом Первой Мировой войны ситуация с охраной труда на производстве ухудшилась. По их мнению, одна из причин - рост объемов заказов для нужд военного ведомства и, как следствие "штурмовщина".

- На наш погляд, дана ситуація стала наслідком збільшення продуктивності та обсягів промислового виробництва через виконання великих замовлень профільних управлінь військового відомства Російської імперії, що часто-густо призводило до виробничої штурмівщини, прагнення поставити фронту військову продукцію за будь-яку ціну, не рахуючись з дотриманням елементарних правил техніки безпеки, - говорят эксперты.

Кроме того, свою лепту внесла и мобилизация в армию квалифицированных специалистов.

Как и в наше время, так и 100 лет назад, многие смертельные случаи на заводах объяснялись игнорированием инструкций и человеческой беспечностью. Случаи, которые приводят историки до "премии Дарвина" не дотягивают, но все же.

- 7 вересня 1914 року близько 5 годин ранку робітник Трубопрокатного заводу селянин Іван Мішунов, 27 років, подавав вагонетку до мартенівської печі, при чому вагонетки йдучи з гори, розігналась та зіскочила з рейок. Мішунов, бажаючи зупинити вагонетку, захотів покласти поліно під колесо, але вагонетка звалилась на нього та вбила. Труп Мішунова був відправлений до заводської лікарні.

- 15 вересня 1914 року в 5 годин ранку, робітник вагонів Брянського заводу Петро Шкулін, 20 років, поблизу будівлі ливарного цеху впав з парового крану та попав під вагон. Двома вагонами труп був перерізаний. У Шкуліна відрізало ліву руку, праву ногу та голову.

Метки: Екатеринослав, предприятия, травматизм