В Днепре презентовали книгу «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли»

Истории 11 военнослужащих из различных подразделений, которые одними из первых ушли на фронт, вошли в книгу «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли», которую презентовали в музее АТО. По словам автора Ирины Ревы, интервью с бойцами, которые она записывала 2017 года, опубликованы без редакторских правок. Об этом сообщает suspilne.media.
- На презентацію книги завітало близько 30 людей: герої книжки, їхні родичі та друзі, - отмечается в сообщении. - Ідея створення книжки, як каже дослідниця, виникла після спілкування з товаришами по службі її чоловіка – історика, який був мобілізований і служив у зоні АТО.
- Чоловікові прийшла повістка, він пішов на фронт. Я з ним спілкуюсь по телефону, там бабах-бабах – страшно. Якось, щоб це пережити, я почала шукати, з ким про це можна поговорити. Потім почала публікувати ці інтерв’ю в різних місцевих, київських газетах. А потім зрозуміла, що ці люди об’єднані. Я почала вивчати, які це були риси, – сказала авторка.
У кожного героя книжки своя мотивація, навички та об’єднує їх одне – світогляд людини, яка пройшла війну.
- Кожна людина – це унікальна історія. Але вони об’єднані певними цінностями, такими, як відчуття справедливості, сумління, наприклад. Мені сподобалося, як сказав один із бійців: сумління – це запобіжник, даний нам Богом, щоб ми відчували, коли ми робимо неправильно, – розповіла Ірина Рева.
Віктор Шевченко потрапив на фронт у 2014 році у складі 93-ї окремої-механізованої бригади «Холодний Яр». Звільняв українські території у Донецькому напрямку. Говорить, погодився дати інтерв’ю для книжки «Воїни Дніпра», бо події на сході – історія, яку варто зберегти для майбутнього покоління.
- Зараз ми у цьому стані перебуваємо, живемо у цьому і не замислюємося над важливістю того, що люди можуть викласти у цьому інтерв’ю, – зазначив він.
Книга вийшла друком завдяки Українському інституту національної пам’яті. Тираж невеликий, у вільному доступі паперової версії немає. Її можна прочитати, завантаживши в електронному вигляді на сайті інституту.

книга книга_2 книга_3

Метки: «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, презентация книги, смисли»