В Днепре появился царь-балкон на седьмом этаже высотного дома

В Днепре уже был обнаружен не один, так называемый, царь-балкон. Но все они располагались на нижних этажах домов. Каково же было удивление жителей ул. Рыбинской, которые недавно заметили, что над ними нависла угроза - на седьмом этаже девятиэтажного дома появился огромный балкон. Об этом сообщает suspilne.media.

балкон_1

Днипрянка Анастасия Климович часто гуляет по улице Рыбинской и отмечает следующее:
«Сьомий поверх складно не помітити, коли йдеш від торговельного центру. Великий, як труна, стоїть. Дуже вирізняється і це негарно. Я не думаю, що він дуже багато додав їм місця чи вони якось зекономили кошти на цар-балконі».
Архітектор Михайло Аліпов розповідає: «Головна проблема – у тому, що балкон збудований на верхньому поверсі та в старій панельній будівлі. За законодавством, це має проходити крізь комплексне технічне обслуговування, через експертизу будівлі в цілому. Має видаватися висновок щодо несучої здібності конструкції будівлі загалом, і тільки після цього видається дозвіл на балкон. ОСББ, мешканці чи окремо ця людина мають усвідомлювати, що вони можуть прожити у цій квартирі з цим балконом усе життя і нічого не буде, або одного дня він прокинеться без зовнішньої стіни».
За словами Михайла Аліпова, самовільно зведені прибудови – поширене явище для Дніпра. Для прикладу: він проєктував будинок на Набережній Перемоги. Тепер тут з’явилося дві прибудови, яких не було у проєкті.
«Утеплювач знятий, збільшене навантаження на перекриття, поставлене скло. Порушили гідроізоляцію сусідніх терас. Як це буде експлуатуватися взимку, ми не розуміємо, але спільнота власників якимсь чином зіштовхнеться з цією проблемою», – пояснює він.
За словами начальника інспекції з благоустрою Дніпровської міської ради Руслана Мороза, подібні об’єкти виявляють інспектори під час рейдів або за скаргами громадян. У 2021 році інспекція демонтувала сім самовільно збудованих балконів.

балкон

«Якщо заходять скарги громадян на якісь прибудови, ми однозначно ці скарги перевіряємо, вимагаємо у власників цих прибудов документи на них. Але я вам скажу, що на більшість з них, на жаль, вже існують документи. Люди звертаються до приватних бюро технічної інвентаризації, вони за невеликі гроші роблять їм техпаспорт. Прибудови або балкони нові, які тільки будуються, які знайдені інспекцією, зараз демонтовані», – зазначив він.
Видавати дозвільні документи на побудову подібних споруд має управління державного архітектурно-будівельного контролю.
З початку року в Дніпрі демонтували 211 самочинно збудованих споруд, зокрема 160 металевих гаражів та 36 огорож.
Для зведення будь-якої споруди, прибудови необхідно: зробити землевідведення на площу ділянки, де планується те чи інше будівництво, мати погодження від Головного архітектурно-планувального управління та дозвіл від управління Державного архітектурно-будівельного контролю.
Ранее наш сайт сообщал, что в центре Днепра обнаружили два царь-балкона.

Метки: балкон