В Днепре поисковики начали раскопки на месте боев Второй мировой войны

Начались исследования части Ломовского плацдарма (Амур-Нижнеднепровский район), где проходили тяжелые бои в годы Второй мировой войны. Исследования проводит ОО «Пошук-Дніпро» по заказу управления по вопросам охраны культурного наследия ДГС. Об этом сообщается на странице управления в Фейсбуке.

- Це перші планові роботи, яким передувало проведення історико-архівних досліджень, після чого спеціалісти приступили безпосередньо до пошукових польових досліджень, за результатами якої буде складено відповідну документацію, - поясняется в сообщении. - За результатами двох днів пошуку (12.07.-13.07) було знайдено розрізнені останки двох воїнів, що загинули у серпні - вересні 1941 року. Ідентифікувати їх наразі не вдалось через відсутність капсул.
В розкопах виявлено уламки снаряду калібр 105 мм (нім.) та мінометної міни (нім.), а також: ключ від ЗІПа до гвинтівки СВТ40, ґудзик, ложка армійська з алюмінію, фрагменти чоботу, ременю, саперної лопати МСЛ, гранати РГД33, сталевий шолом СШ40 тощо.
Всі ці роки кістки буквально знаходились на поверхні, в окремих місцях просто виступаючи із землі у траві, де їх в 1960-1970-ті роки технікою зрівняли з поверхнею, яку засадили рослинністю.
Зазвичай останки воїнів знаходять в місті випадково під час проведення земляних робіт, тому це перше системне проведення таких робіт.

дос дос_3 дос_4 дос_5

Метки: поисковики, раскопки