Зажги свечу: в Днепре вспоминают 4 миллиона жертв Голодомора

Ежегодно в четвертую субботу ноября в Украине траур. Это память о погибших во время голодомора и политических репрессий в 1930-х годах. По данным Института демографии и социальных исследований, потери населения составили  более 4 миллионов человек.

Представители местной власти и общественники возложили цветы к памятнику жертвам Голодомора в Днепре.

-Керівництво області, міста, Головного управління ДСНС разом з представниками підпорядкованих підрозділів обласного центру та більше сотні небайдужих містян поклали квіти до пам'ятника жертв Голодомору, - отмечается в сообщении.- Ми пам'ятаємо...

Но это, так сказать, "официоз".

Более значимые события, на наш взгляд, состоятся сегодня, в 16.00, когда простые люди зажгут Свечу Памяти на своих окнах.

 - Традиційно о 16.00 пам'ять загиблого українського народу під час Голодомору вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу.
О 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої розпочнеться Акція «Запали свічку пам’яті!».
Просимо всіх долучитися до вшанування пам'яті та розмістити на нашій сторінці фотографію своєї свічки з тегам  #СвічкаПамяті86 #MemoryCandle86

 

Справка "ДВ":

Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада.
Відповідно до указу Президента України № 431/2007 від 21.05.2007 про “День пам’яті жертв голодоморів”, пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. У 2017 році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада. Цього року пам’ятні заходи пройдуть під гаслом “Голодомор — помста за свободу, помста за революцію”.

Причини Голодомору

Вагомого приводу для Голодомору 1932-1933 років не було. Влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Відповідно до яких кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна.

У селян, які не могли здати цю норму, забирали всю худобу та іншу їжу. Дороги у великі міста були перекриті, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці. Така політика продовжувалася протягом 17 місяців.

"Закон про п’ять колосків"

Закон з’явився у 1932 році. Тоді Сталін підписав закон, який передбачав мінімум 10 років в’язниці, максимум – розстріл, за крадіжку з колгоспів. Прозвали його “Закон про п’ять колосків” за те, що навіть кілька зібраних без дозволу колосків приводили до розстрілу.

Кількість загиблих

За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.

Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.

Вік загиблих

Якщо всього за рік загинуло близько 8 мільйонів чоловік, то наступні факти просто жахають. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.

Винуватці Голодомору

У січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців. Серед них – генсек ЦК ВКП(б) Йосиф Сталін, голова Раднаркому СРСР В’ячеслав Молотов, секретарі ЦК ВКП(б) Лазарь Каганович і Павло Постишев, генсек ЦК Компартії України Станіслав Косіор, його другий секретар Мендель Хатаєвич і голова Раднаркому УРСР Влас Чубар.

Визнання Голодомору геноцидом

У 2006 році Верховна Рада України офіційно назвала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю ініціативу підтримало 24 країни по всьому світу.

Ваші діти можуть не дізнатися про це

На даний момент статистика свідчить, що близько 60% українців упевнені, що події 1932-33 років були саме геноцидом. Але, під час президентства Януковича цей термін, як і “Голодомор” просто прибрали із підручників історії. Незважаючи на те, що понад 100 країн світу визнали події цього часу саме геноцидом українського народу.

памятник

возложение

памят_ник_2 памятник_3

 

Метки: День памяти жертв Голодомора, траур