В Днепре планируется создать музей памяти жертв Голодомора

В Днепропетровском областном совете состоялся круглый стол, на котором представители областного и городского советов, историки, общественные активисты решали вопрос о создании тематического музея памяти жертв Голодомора. Об этом сообщает Укринформ.

стол

-Акт геноциду проти українського народу на території цієї області відбувався з особливою жорстокістю, і слід пам’ятати, що тогочасна Дніпропетровщина охоплювала не тільки теперішні райони, а й всю Запорізьку, частину Донецької, Миколаївської та Кіровоградської областей, - сказав директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко. - Це був величезний регіон і Голодомор тут лютував з особливою силою. Власне цей музей повинен розказати сучасним українцям про цей жахливий злочин геноциду для того, щоб ми пам’ятали і в майбутньому ніколи не допустили до такого. Тим паче, що Дніпро – це ключове місто, від якого залежала доля й сучасної української держави у 2014 році. Ми повинні тут показати, як місцеві селяни ще в ті часи чинили опір страхітливій колективізації й потім вже під час Голодомору на селі. І спробувати назвати всіх поіменно.

Він зауважив, що Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут дослідження Голодомору надасть методичну допомогу у створенні такого музею, який збере навколо себе дніпровських науковців, що вивчають Голодомор, і стане центром української ідентичності.

У свою чергу генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк наголосила, що музей готовий допомогти зі створенням експозицій.

-Ми з радістю допоможемо та передамо матеріали, які стосуються саме Дніпропетровщини, аби створити тут регіональний музей геноциду. Наразі в Україні існує лише два регіональні музеї, а не маленькі експозиції, – у Хмельницькій області та у Полтавській. Тож ми раді підтримувати такі ініціативи і допомагатимемо, аби музей з’явився і у Дніпропетровській області, – сказала Олеся Стасюк.

книга

Канадський сценарист першої англомовної художньої кінокартини про Голодомор «Гіркі жнива» Річард Бачинський-Гувер – українець за походженням - дуже переймається темою геноциду та тим, що люди, особливо молодь, мало знають про ті трагічні події. Він також підтримав ідею створення такого музею.

Метки: музей памяти жертв Голодомора