В Днепре отыскали захоронение Александра Поля, ждем подтверждения антропологов

В Севастопольском парке Днепра продолжаются археологические раскопки по исследованию всего оставшегося бывшей Лазаревской церкви. Ранее команда археологов у самой церкви обнаружила захоронение четырех священнослужителей, а недавно нашла склеп с погребенными мужчиной и женщиной. Специалисты допускают с высокой долей вероятности, что найденные здесь останки принадлежат почетному гражданину города Александру Полю и его жене. Пресс-служба горсовета об этом сообщает следующее.

_MG_0889.CR2

-За історичними даними, Олександр Поль був захоронений у межах території Лазаревської церкви. Біля нього через 26 років поховали і його дружину.
-Тому шукали парні могили. Спочатку віднайшли двох священиків, потім іще двох біля церкви, - розповів директор КП «Етнографічні парки Дніпра» ДМР Дмитро Каюк. - І далі вже перед входом у церкву було знайдено склеп чоловіка і жінки. Саме у цій частині і хоронили громадських діячів. Одразу стало зрозуміло, що ці могили свого часу були пограбованими. Водночас знайдені скелети за зовнішніми характеристиками співпадають з біологічними роками смерті Поля та його дружини. Точно встановити, чи належать останки Олександру Полю, мають антропологи та інші спеціалісти. Лише після детального аналізу та висновків фахівців можна буде точно стверджувати, що знайдено могилу почесного громадянина міста.
Зі свого боку, старший науковий співробітник Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара Володимир Шалобудов зазначив:
-Точно сказати, що це останки саме Олександра Поля, ми поки що не можемо. Могили пограбовані. Але за наявними слідами видно, що це були не священнослужителі, оскільки залишилися рештки від мундиру в чоловічій могилі. Дослідження гробу ще триває. Чоловічий череп та й інші рештки скелету достатньо добре збереглися, що допоможе у проведенні необхідних експертиз, аби точно встановити, чи це Олександр Поль.

крест

Метки: захоронение Александра Поля, Лазаревская церковь