В Днепре открыли памятник погибшему в районе проведения ООС Сергею Цепуху

В Днепре, на территории Центра управления и оповещения воздушного командования «Восток»  торжественно открыли гранитный памятник погибшему в районе проведения операции Объединенных сил 26-летнему Сергею Цепуху.
Депутат горсовета Юлия Дмитрова сообщила в соцсети следующее.

- Рік тому, пізно ввечері дев’ятого серпня, під час несення служби на спостережному посту поблизу міста Мар'їнка внаслідок зрадницької кулі снайпера загинув фельдшер, старший сержант військової служби за контрактом Сергій Цепух. Незважаючи на те, що під час виконання бойового завдання він знаходився у засобах індивідуального захисту, підступна ворожа куля, яка потрапила в обличчя, обірвала молоде життя.

Народився Сергій у селі Видерта Камінь-Каширського району Волинської області. У Рівненському державному базовому медичному коледжі набув спеціальність фельдшера.
Восени 2012 року призваний на військову строкову службу. Через два роки після її закінчення, для захисту своєї Батьківщини, Сергій прибув за власним бажанням до військового комісаріату, після чого був прийнятий на військову службу за контрактом до лав Національної Гвардії України. По закінченню контракту перейшов на військову службу до ЦУО ПвК «Схід».
З 16 червня 2018 року Сергій був залучений до складу сил здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій області у складі однієї з механізованих бригад Сухопутних військ.
Указом Президента України №316/2018 від 11.10.2018 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, старший сержант Цепух Сергій Миколайович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
…На відкритті пам’ятника зібралися військовослужбовці Центру управління та оповіщення, представники міської влади, духовенство, волонтери.
Ініціатором встановлення пам’ятнику виступило командування військової частини, а матеріал та облаштування місця безкоштовно забезпечила міська влада Дніпра.
Церемонію освячення пам’ятного знаку відслужив настоятель храму Святого Духу Православної церкви України протоієрей Мар’ян Дюс.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих бійців та поклали до пам’ятного знаку квіти.
Ніякі нагороди не зроблять меншою біль втрати для батьків Сергія – Михайла Івановича та Галини Іванівни, близьких та усіх нас…. Героїчне життя Сергія змушує задуматись кожного про ціну мирного неба над нами. І чи здатні ми так само любити рідну землю і бути готовим віддати за нашу країну своє життя.
Нехай цей пам’ятний знак стане місцем, де бойові товариші Сергія Цепуха, гості військової частини, зможуть схилити голову на знак пам’яті й шани загиблих борців за волю та незалежність рідної землі.

памятник - копия памятник_2 - копия памятник_3 - копия

 

 

Метки: ООС, памятник, Сергей Цепуху