125 счастливчикам из Днепропетровской области бесплатно восстановят роговицу

В Днепропетровской областной клинической офтальмологической больнице операцию по восстановлению роговицы сделают бесплатно. По крайней мере, так утверждают в ДнепрОГА.  Мол, на операции в 2020 году из областного бюджета выделили 11, 2 млн. грн. За эти деньги можно провести не более 125 оперативных вмешательств.

бол_ница

- Вчасне відновлення рогівки дозволяє повернути зір, - пояснив директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк. - У Дніпропетровській офтальмологічній лікарні роблять унікальні для України операції з відновлення рогівки. Для цього мають кваліфікованих фахівців та високотехнологічне обладнання, одне з кращих в світі. Зокрема, фемтосекундний лазер. Дніпровські лікарі фактично повертають до працездатності людей, які були сліпими. Тому до нас їдуть зі всієї країни та навіть з-за кордону. А завдяки обласній програмі мешканці регіону мають виключну можливість зробити дорогровартісну операцію безкоштовно.
Виділені кошти дозволять провести близько 125 операцій, додала директорка Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Світлана Устименко.
-Десь у чверті випадків така операція показана терміново. Наприклад, іноді при важкому запаленні рогівка може «розчинитися» за кілька днів, – зазначила Світлана Устименко. – Точність виконання процедури за допомогою лазера дозволяє підвищити ефективність приживлення та зменшити кількість відторгнень, скоротити строки реабілітації.

Операції обласним коштом робитимуть мешканцям Дніпропетровщини, які стоять в черзі на імплантацію рогівки. Майже чверть суми використають на пацієнтів, яким відновлення рогівки потрібне терміново.

скрин

Метки: бесплатная операция, восстановление роговицы