“Люди бояться великих дерев”: в Днепре повалили огромного зеленого “ветерана”

В Днепре у дома №214 по ул. Победы спилили огромное здоровое дерево. Об этом в соцсети сообщил доцент Днепровского государственного аграрно-экономического университет Вадим Манюк.

-Вирости могутнім і прекрасним велетнем, і дожити таким до поважного віку - мрія багатьох дерев ). Та от тільки не в умовах великого міста! Тому що в урбаністичному середовищі, тим більше якщо це середовище у місті з назвою Дніпро, доля таких гігантів завжди однакова – під ніж, точніше під бензопилку, у розквіті сил... І не тому що "Філатов" чи "Лисенко", і не тому що Зеленбуд... Прізвища й вивіски контор міняються, а сутність цієї війни людей з деревами лишається незмінною вже понад 100 років. Так само пиляли велетенські дуби й осокори в Катеринославі, так само пиляли велетенські шовковиці в центрі міста вже в епоху "развітова сациалізма", так чинять і зараз... Не зважаючи на правила, мораторії, мітинги, програми і флешмоби. Тому що люди просто бояться великих дерев! В сьогоднішній історії дерево пиляли за заявою мешканця прилеглого будинку. Адже дерево зі стовбуром двохметрового діаметру (!) росло буквально в одному метрі від стіни будинку. Але дерево все одно шкода! Це було, без сумнівів, одне з найбільших дерев міста. Хоча за кількадесят днів до спилювання його "покронували", лишивши однак верхівку крони. Та то лише був початок кінця, як тепер з'ясувалося (.

Проте, все ж таки не може не дивувати формулювання в акті, який мені показали комунальники, як підставу для спилювання: виявляється, це дерево було "аварійним та фаутним"! Дерево фактично з ідеальним станом стовбура, кори, крони, листя, і, як з'ясувалося після "розтину", з так само ідеальною деревиною по всій товщині розпилу!

Шановне панство! Вже місяць скоро, як депутати міської ради прийняли нові правила поводження з зеленими насадженням у нашому місті! І такі акти вже тепер ну геть не лізуть ні в які ворота!!

дерево дерево_3 дерео_4

дерево_5

Метки: спил деревьев