В Днепре активисты выступили против злоупотреблений полицейских

Сегодня активисты Всеукраинского общественного объединения «Дорожный контроль Украины» провели в Днепре акцию на автомобилях. Более пятидесяти легковушек проехали по пр. Яворницкого от железнодорожного вокзала до монумента Славы. Активисты подчеркивают, что они получили разрешение на проведение акции от городских властей.
-Таким способом мы хотим привлечь внимание к фактам непрофессионализма, злоупотребления служебным положением и даже росткам коррупции среди сотрудников новой патрульной полиции, - сообщил сайту «Днепр вечерний» председатель областной организации «Дорожный контроль Украины» Николай Кривошеев.
Закончилась акция на ул. Красной, где располагается руководство патрульной полиции города. Здесь активисты устроили пикет и передали свое обращение руководителю патрульной полиции Владимиру Богонису.

20160720135504 ДКУ

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Володимир Романович
20.07.2016 відбувся автопробіг шляхами міста Дніпро активістів ВП ГО «ДКУ» та громадян міста обурює свавілля, незнання та ігнорування Законів України, а також законодавчих актів, які порушують ваші підлеглі, що свідчить про низький рівень знань нормативних та законодавчих актів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Одним з резонансних фактів порушення законодавства України, який підпадає під декілька статей Карного кодексу України, є випадок з командиром 2-ої роти патрульної поліції міста Дніпро , старшим лейтенантом патрульної поліції Горобцовим
Так 04.07.2016 р. о 14:30 активіст ВП ГО «ДКУ» Геннадій Литовченко був незаконно затриманий і доставлений в Бабушкінський райвідділ та складений адміністративний протокол за ст.185 КУпАП. Згідно рішення Бабушкінського районного суду (суддя Татарчук Л.О. провадження 3/200/2667/16 справа № 200/11857/16 від 13.07.2016 р.) було визнано дії Горобцова М.О. НЕПРАВОМІРНИМИ. Керуючись службовим становищем ваш підлеглий незаконно обмежив Конституційне право громадянина України Геннадія Литовченко на вільне пересування. Образив своїми злочинними діями його честь та гідність, приніс фізичні та моральні страждання, в наслідок яких Геннадій Литовченко був змушений звернутися за медичною допомогою до медичного закладу.
Ми, як представники громадськості Дніпропетровської області, вважаємо, що такі дії вашого підлеглого Горобцова М.О. вимагають додаткової перевірки щодо знання КУпАП. Перевірку просимо провести під вашим контролем та у вашій особистій присутністі, за участю представників ВП ГО «ДКУ». Також вимагаємо довести до відома підпорядкованого вам підрозділу Патрульної Поліції міста Дніпро (Дніпропетровськ), факт незаконного затримання громадянина України, та активіста ВП ГО «ДКУ» Геннадія Литовченко. Наполягаємо на повторному роз’ясненні особовому складу підрозділа Патрульної Поліції щодо наслідків неправомірного застосування до громадян ст.185 КУпАП.
Точенюк Іван Олександрович керуючи патрульним авто Toyota Prius ДНЗ на синьому фоні 04-08, бортовий номер 0809, службове посвідчення № 004737 на перехресті вул.Червона та вул. Чкалова, виконуючи маневр по зміні смуги руху,не переконавшись у безпеці, створив аварійну ситуацію - чим порушив пункти ПДР : 14.2 та 14.6 авто, що рухалось позаду Toyota Prius був вимушений екстренно гальмувати та змінити напрям руху. В авто знаходилась вагітна жінка, яка керувала ТЗ. Керування Toyota Prius здійснював без наявності оригінала свідоцтва про реєстрацію ТЗ.
Також Іван Олександрович мав намір винести постанову, без наявності доказів про правопорушення, на водія авто Toyota Land Cruiser мотивуючи тим, що водій перетнув перехрестя на червоний сигнал світлофора. Водій що їхав позаду авто Toyota, має доказ , відеофіксацію, на якій видно, що водій перетнув перехрестя на дозволяючий сигнал світлофора.
Також активістами нашої організації неодноразово були зафіксовані на відеокамеру факти порушення ПДД Вашими співробітниками і написані заяви з додаванням копії відеозапису, однак Начальником адмінпрактики Соханем не було вжито необхідних заходів по покаранню ваших співробітників, та замість покарання, Сохань погрожував нашим активістам кримінальною відповідальністю за втручання у діяльність поліції. На нашу думку, поліція має відповідати перед законом на равних правах з громадянами, а те, що поліцейський відмовляється складати постанову на свого колегу, це є прояв корупції у ваших лавах. Тому вимагаємо від Вас не уникати відповідальності за порушення співробітниками поліції.
Відповідно до смертельних дтп, що трапились у Києві, Харкові, Чернівцях які стались з вини поліцейських, в яких загинули 4 особи, задля не допущення резонансних випадків, просимо Вас провести позачерговий інструктаж з особовим складом УПП в яких зазначити випадки використання спец засобів, спец сигналів та переслідування автомобілів.
Просимо провести виховні-роз'яснюючі бесіди з поліцейськими щодо розгляду справ про адмін. правопорушення, на знання законів та інших НПА та їх використання, в процесі несення служби.
Зверніть увагу на технічний стан авто, на якому особовий склад виконує патрулювання. Особливо просимо звернути увагу на використання світлових приладів та гуму, що встановлена на автомобілях. Так як на більшості патрульних авто, на даний момент, встановленна зимова гума, що відповідно до 121 ст.КУпАП є НЕПРИПУСТИМО!!!!!!
03.07.2016 р. біля 01:00 на водія таксі на проспекті К. Маркса було скоєно напад невідомим, який причинив йому 2 ножових поранення в області шиї. Водій намагаючись вижити навмисно порушив ПДД та звернув перед патрульними. Після зупинки водій випав з автівки, втрачаючи багато крові. В цей час, на очах двух співробітників поліції злочинець вийшов з автівки та пішов собі у невідомому напрямку, а поліціянти замість того, щоб затримати злочинця, почали виясняти у водія чи не знаходиться він у нетверезому стані. На нашу думку ці дії є непрофесійними та недбалими.
Нашу організацію обурює той факт, що нова патрульна поліція здійснює патрулювання, а точніше зупинку транспортних засобів разом з співробітниками ДАІ, це є НЕПРИПУСТИМИ ФАКТ, так як на нашу думку, ці «старі перевертні» навчать тільки тому як брати хабарі та уникати відповідальності. Повідомляємо, що при виявлені таких сумісних екіпажей ми будемо усіляко сповіщати про це громаду та писати скарги на недопустимість такої співпраці.

 З повагою, керівник ВП ГО
"Дорожній Контроль Україна"
у Дніпропетровській обл. Кривошеєв М.М.

 

 

 

 

 

 

Метки: активисты, корупция, митинг, полиция