В Днепре активисты почтили память Василия Макуха

Сегодня группа общественных активистов почтила память Василия Макуха, который в знак протеста против коммунистического режима публично соверщил самосожжение. К могиле своих родителей, которые похоронены на Калиновском кладбище Днепра, возлагала цветы и его дочь Ольга Батюк (Макух). Об этом сообщил в Соцсети председатель Днепровского общества политзаключенных и репрессированных и Региональной комиссии по реабилитации Иван Дремлюга.

- Краєзнавець Михайло Рябцев в дрібницях розповів цікаву історію, як він, коли був слідчим МВД, в 50-х роках минулого століття допитував Василя Макуха в якості свідка, що затримав злодія-рецидивіста на Амур-Нижньодніпровському ринку, - отмечается в сообщении. - Представник ПС Олександр Вайс зазначив про важливість усвідомлення подвигу Макуха для нинішнього покоління молодих українських патріотів.
Увагу акцентували на свідомому виборі Василем Макухом такого способу протесту проти комуністичного режиму, як публічне самоспалення. Це був його останній саможертовний бій з надією, що іскри від його полум'я коли-небуть торкнуться сердець неприспаних українців. Вже протягом тривалого часу перед найвищими посадовими особами держави піднімаються питання про відзначення жертовного подвигу Макуха званням "Герой України". Але, на жаль, знаходяться особи, які блокують ці наміри. Настала пора і в нашому місті увічнити подвиг легендарного українця спорудженням йому гідного пам'ятника. Слава Героям!

гр гр_2

Метки: Василий Макух, память