Понеділок, 17 червня 2024 року

В больнице Днепра подростку сделали уникальную операцию без разреза

16-летний пациент страдал нарушением прохождения пищи по пищеводу и отсутствием полноценного раскрытия пищеводно-желудочного перехода в ответ на глотание. Данная проблема отмечалась у пациента в течение последних трех лет, вследствие нее только за последние 5 месяцев пациент похудел на 14 кг. В ходе обследований врачи пришли к выводу, что необходимо надсечь мышцы, которые формируют пищеводно-желудочный переход, и тем самым восстановить нормальное питание пациента. Об этом сообщается на странице Днепропетровской областной детской больницы в Фейсбуке.

опер

- Оперативне втручання для лікування такої патології використовують у Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні далеко не вперше, але унікальність саме цього випадку в тому, що вперше операцію провела ціла команда медиків (завідувач Ендоскопічним центром Сергей Щудро, хірург-ендоскопіст із Запоріжжя Aleksander Kiosov, завідувач реконструктивно-пластичної хіругії та хірургії новонароджених Олександр Гладкий, а також лікарі Наталия Щудро, Сергій Луценко та Дмитро Середович) - не лапароскопічним методом, а за допомогою гастроскопа - без жодного розрізу (ПОЕМ – пероральна ендоскопічна міотомія), - поясняется в сообщении. - Слід зазначити й те, що в Україні такі операції виконують лише декілька спеціалістів. Зазвичай лікарі-ендоскопісти застосовують цей метод для лікування дорослих пацієнтів, втім дитині - така операція проводилась в Україні вперше.
В чому переваги? По-перше, час оперативного втручання скорочений. По-друге, неінвазивність, а відтак короткий реабілітаційний період.
- Ефективність і доказовість дуже високі - у чому я переконався, провівши таку операцію трьом десяткам пацієнтів, - пояснює лікар Олександр Кіосов.
Вже через добу після оперативного втручання та після котрольного рентгенологічного дослідження пацієнту дозволяють звичне харчування. А відтак і повертатися до нормального життя.

опер_2 опер_3

Метки: операция

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.