16-летний пациент страдал нарушением прохождения пищи по пищеводу и отсутствием полноценного раскрытия пищеводно-желудочного перехода в ответ на глотание. Данная проблема отмечалась у пациента в течение последних трех лет, вследствие нее только за последние 5 месяцев пациент похудел на 14 кг. В ходе обследований врачи пришли к выводу, что необходимо надсечь мышцы, которые формируют пищеводно-желудочный переход, и тем самым восстановить нормальное питание пациента. Об этом сообщается на странице Днепропетровской областной детской больницы в Фейсбуке.
- Оперативне втручання для лікування такої патології використовують у Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні далеко не вперше, але унікальність саме цього випадку в тому, що вперше операцію провела ціла команда медиків (завідувач Ендоскопічним центром Сергей Щудро, хірург-ендоскопіст із Запоріжжя Aleksander Kiosov, завідувач реконструктивно-пластичної хіругії та хірургії новонароджених Олександр Гладкий, а також лікарі Наталия Щудро, Сергій Луценко та Дмитро Середович) - не лапароскопічним методом, а за допомогою гастроскопа - без жодного розрізу (ПОЕМ – пероральна ендоскопічна міотомія), - поясняется в сообщении. - Слід зазначити й те, що в Україні такі операції виконують лише декілька спеціалістів. Зазвичай лікарі-ендоскопісти застосовують цей метод для лікування дорослих пацієнтів, втім дитині - така операція проводилась в Україні вперше.
В чому переваги? По-перше, час оперативного втручання скорочений. По-друге, неінвазивність, а відтак короткий реабілітаційний період.
- Ефективність і доказовість дуже високі - у чому я переконався, провівши таку операцію трьом десяткам пацієнтів, - пояснює лікар Олександр Кіосов.
Вже через добу після оперативного втручання та після котрольного рентгенологічного дослідження пацієнту дозволяють звичне харчування. А відтак і повертатися до нормального життя.