Успішна децентралізація: громади Дніпропетровщини подали проєкти на отримання європейських грантів

Як повідомила газеті "Дніпро вечірній" керівниця Дніпропетровського регіонального офісу Програми " U-LEAD з Європою" Олена Тертишна: "Третього листопада 2020 року мінрегіон завершив прийом документів на конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, який розпочався 03 вересня 2020 року.

У рамках конкурсного відбору заявниками з усіх регіонів України подано близько 800 проєктів регіонального розвитку за такими напрямами: інноваційна економіка та інвестиції; сільський розвиток; розвиток туризму; розвиток людського потенціалу; підтримка розвитку депресивних територій; ефективне управління регіональним розвитком; загальноукраїнська солідарність. Дніпропетровським регіональним офісом Програми " U-LEAD з Європою" підтримано діяльність 17 громад, які підготували і подали розроблені проєкти на конкурс.

Наразі, Мінрегіоном продовжується робота щодо здійснення перевірки поданих документів на відповідність порядку та вимогам, що встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 827 та наказом Мінрегіону від 18 квітня 2017 р. № 120. Проєкти, які успішно пройшли перевірку, у режимі реального часу з’являються у відповідному переліку на онлайн-платформі за наступним посиланням.

Проєкти, які не відповідають встановленим законодавством вимогам, будуть повернуті заявникам на доопрацювання, після чого можуть бути повторно подані на перевірку через онлайн-платформу протягом п’яти робочих днів.

Після завершення Мінрегіоном відповідної перевірки, всі проєкти, що допущені до участі у конкурсному відборі, будуть передані на оцінку експертам згідно з Порядком оцінювання проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого наказом Мінрегіону від 18.05.2017 № 121.

Відбір рекомендованих до фінансування проєктів здійснюватиметься у поточному році Конкурсною комісією з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу."

Дніпро вечірній поцікавився у керівників громад регіону, про що ж є подані на конкурс проєкти і вирішив детальніше розповісти про окремі з них.

Покровська громада спільно з Великомихайлівською та Маломихайлівською громадою за сприяння Дніпропетровського РО розробили проєкт "Організація та розвиток кластеру бджолярів". Як зазначила голова Покровської громади Світлана Спажева - цей проєкт не лише об’єднує вже об’єднаних, а й сприятиме розвитку кооперативного руху в регіоні на прикладі кооперації бджолярів. Це дозволить громадам Дніпропетровщини виходити на ринок експорту медової продукції. Також в рамках цього проєкту планується створення демонстраційного навчального центру, де кожен охочий може опанувати мистецтво бджолярського ремесла, а заплановані в рамках проєкту заходи - фестивалі, апі-терапія, медові ярмарки - додадуть нашому регіону інвестиційної привабливості.

Магдалинівська територіальна громада спільно з Личківською, Чернеччинською та Царичанською громадами за підтримки Дніпропетровського РО розробили і зареєстрували на електронній платформі конкурсу проєкт "Створення Молодіжного Хабу громад Дніпропетровщини". Як повідомляє голова громади Володимир Дробітько, - Завдяки реалізації цього проєкту між громадами Дніпропетрвщини буде активізоване міжмуніципальне співробітництво та з'являться нові напрями молодіжної роботи в громадах - зокрема, молодіжний ХАБ планує стати центром проєктної активності молоді громад.

Могилівська громада нашого регіону запросила до співпраці у реалізації свого проєкту Вашківецьку та Вижницьку громади Чернівецької області , Кочубеївську з Херсонської та Семенівську з Полтавської і за сприяння Дніпропетровського РО розробила та подала на конкурс проєкт "Єднання об'єднаних", яким заплановано обмін досвіду проведення фестивалей громад. Як розповів нам голова громади Валерій Дружко, у минулому році громада провела за допомогою Дніпропетровського РО фестиваль Я-ГІДНИЙ, на якому кооператори Дніпропетровщини презентували свою продукцію та провели навчальні майстеркласи, змагання, виступи за тематикою локацій фестивалю. Тепер громада хоче йти далі і планує об’єднати регіони України, розвиваючи децентралізаційний фестивальний рух.

Не менш цікавими є й проєкти інших громад Дніпропетровщини.

Так, Вакулівська громада за результатами навчальних консультацій у Дніпропетровському РО розробила і зареєструвала на платформі проєкт, за результатом якого передбачається створення комунального підприємства "Фазенда-Вакулівська балка" з демонстраційною фермою навчально-практичного напрямку із запровадженням інноваційних технологій з вирощування корів, переробки та реалізації молочної продукції. Як повідомив нам голова Вакулівської громади Артур Шевцов - цілями розробленого громадою проєкту є створення і впровадження нових видів економічної діяльності як умова працевлаштування молоді у сільській місцевості та створення інституцій з підтримки підприємництва та громадських ініціатив у селах громади.

Софіївська громада розробила і зареєструвала на платформі конкурсу проєкт на тему "Простір культурно-економічного та туристичного розвитку на території Софіївської ОТГ". метою якого є створення простору, який би поєднував мешканців, бізнес та позитивні емоції мешканців, при цьому раціонально використовувався та мінімально витрачались фінанси на його утримання. Голова Софіївської громади Петро Сегедій поділився планами реалізації проєкту, серед яких конкретні цілі: 1– облаштування паркової зони в центрі селища Софіївка. 2 – облаштування території в частині паркової зони яку відведено для торгівельної діяльності, а саме встановлено три торгівельні сучасні павільйони. 3 – створення 6 додаткових робочих місць, збільшено надходження до бюджету громади. 4 – раціонально використовувати та мінімально витрачати місцеві фінансові ресурси на утримання парку. 5 – проведення інформаційної кампанії для популяризації серед громад району та області, як можна поєднати та долучити до співпраці місцевий бізнес з місцевим самоврядуванням. Реалізація проекту стане економічним поштовхом для розвитку малого підприємництва. Так планується створення на території парку місця для ведення торгівельної діяльності. Даний проект сприятиме соціально – економічному ефекту на території громади, що буде прикладом для інших громад області для залучення та створення умов співпраці з малим бізнесом.

Новопокровська і Черкаська громади розробили проєкти , що мають на меті вирішення проблем розвитку інфраструктури та водозабезпечення населенних пунктів цих громад, а ось Девладівська громада, розробивши і зареєструвавши свій проєкт на конкурс секторального розвитку планує створити сучасні умови для самозайнятості, розвитку, нетворкінгу та проведення івент-заходів для молоді шляхом налагодження роботи інноваційного, креативного поліфункціонального мультимедійного простору - ХАБу на базі комунального закладу «Девладівський будинок культури» Девладівської сільської ради Дніпропетровської області.

Зайцівська та Богданівська громади розробили проєкти, що вплинуть на покращення системи безпеки в громадах.

Не менш цікавими є й інші проєкти громад Дніпропетровщини, які зареєстровані на конкурсі проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Побажаємо їм успіху!

Метки: децентрализация