Умер последний комбатант Днепропетровщины

Ушел в вечность последний комбатант Днепропетровской области Роман Пастернак - человек с чистой совестью, большим сердцем и искренней любовью к Украине.

воо

Печальной новостью поделился на своей фб-странице председатель Днепровского общества политзаключенных и репрессированных и Региональной комиссии по реабилитации Иван Дремлюга 

- Пастернак Роман Михайлович, народився 14 січня 1928 року в селі Утиховичі Перемишлянського району Львівської області в селянській християнській патріотичній родині. В своєму селі закінчив 7 класів і 1943 року поступив до молодіжної організації ОУН, а вже через рік, 1944 року добровільно вступив до відділу УПА «Сотня Рубачі», якою керував сотенний «Ворона». Військовий вишкіл Роман Пастернак пройшов на Рогатинщині в Золотій Поляні. Ці події відбувалися під час німецької окупації. З початку 1945 року відділ був розформований на малі похідні групи по 15-20 чоловік, молодий вояк Роман був включений до теренової боївки Перемишлянського району, де командиром був «Богдан». 28 червня 1947 року за доносом сільського голови, Роман Пастернак потрапив у засідку і був заарештований чекістами.

Спочатку його привезли до Перемишлян, де цілий тиждень нещадно катували, а згодом переправили до Львова в тюрму на Лонцького, де він перебував під слідством на протязі двох років до березня 1949 року. Потім його відправили до Києва в Лук’янівську тюрму. Там через 2 місяці його було засуджено на 10 років позбавлення волі за ст.ст.54-1а, 54-11 КК УРСР. Покарання відбував у концтаборах м.Воркути. Після звільнення з ув'язнення ще 10 років жив у Воркуті, перебуваючи під наглядом комендатури без права виїзду з міста і необхідності щотижневої відмітки у коменданта. 1966 року Роман Пастернак отримав можливість покинути Воркуту, але без права поселення в Західні області України, а також у всі обласні центри ближче ніж за 101 кілометр. Тому він переїхав у Кривий Ріг, де влаштувався слюсарем на завод гірничого обладнання «Комуніст», відпрацювавши там ще 40 років. 1989 року Роман Пастернак одним із перших поступив до Народного Руху України, організував і очолив Центрально-міську районну у місті Кривий Ріг організацію. Активно включившись в громадсько-політичну діяльність по розбудові державності України, Роман Пастернак 1992 року очолює Криворізьку міську організацію ГО «Всеукраїнське Братсво ОУН-УПА». 2009 року він був призначений референтом «Ветеранів ОУН» Дніпропетровської області, а з 2011 року і до останнього часу був Повітовим Головою «Братства ОУН-УПА» Дніпропетровської області. Нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ст", - отмечается в сообщении.

Метки: комбатант, Роман Пастернак