Умер легендарный преподаватель Криворожского педуниверситета

Ушел из жизни известный ученый, воспитавший в стенах Криворожского государственного педагогического университета десятки учителей химии и биологии, Евгений Ющук. Печальная новость обнародована на ФБ-странице ПЕРВИННА ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ КРИВОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ.

ющук

«Пішла з життя Людина. 84 роки насиченого життєвого шляху відміряла доля ЮЩУКУ Євгенові Давидовичу (1936 – 18.08.2020 рр.). Цей шлях був нерозривно пов'язаний із нашим університетом.

Трудовий шлях в університеті він розпочав у 1965 році на посаді техніка автосправи, паралельно здобуваючи вищу освіту.

В 1971 році Євген Давидович закінчив природничий факультет КДПУ за спеціальністю «Біологія і хімія», здобувши кваліфікацію вчителя біології і хімії. Був зарахований на посаду асистента кафедри фізики, а з 1972 року і до завершення трудового шляху цей закоханий в природу та рідний край науковець працював на кафедрі ботаніки та екології та посадах асистента, старшого викладача, доцента.

В 1989 році Євген Давидович захистив дисертацію, здобувши науковий ступінь кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 «Екологія». Тема його дисертаційного дослідження «Еколого-біологічні особливості і шляхи оптимізації лісових едафотопів промислових регіонів степового Придніпров’я» не втрачає своєї актуальності дотепер.

Обирався членом наукової ради з проблем ґрунтознавства НАН України, був членом комісії з мікроморфології ґрунтів. Автор понад сотні наукових праць, виданих переважно у виданнях, рекомендованих ВАК. Відмінник освіти України (2005), ветеран КДПУ.

Схиляємо голови в жалобі. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Євгена Давидовича», - отмечается в сообщении.

 

Метки: Евгений Ющук, светлая память