Улюблений гопак Яворницького, автентичні вбрання, пісні під бандуру: У ДніпроОДА яскраво відзначили День вишиванки

Барвисто й творчо у Дніпропетровській ОДА відзначили День вишиванки. Учні Дніпровського фахового педагогічного коледжу зіграли гопак. Народні майстрині представили на виставці власноруч вишиті сорочки. А дослідники культури розповіли, що спільного в індійської та української вишиванок.

ава

«Історія української вишиванки налічує десятки тисяч років. Сьогоднішнє свято я б поставив поряд із Днем незалежності, Днем Збройний Сил, Днем Конституції. Маємо пам’ятати свою культуру та своє коріння», – зазначив голова Громадської ради при Дніпропетровській ОДА Віктор Кучинський.

Він додав, одягає вишиванку часто. Має їх декілька. Найулюбленіша та найближча серцю – блакитна.

3

Урочистості розпочали з виконання Гімну України. Ансамбль народних інструментів виконав запальний гопак. Обрали одну з найулюбленіших мелодій Дмитра Яворницького.

Серед родзинок свята – виставка автентичних українських сорочок ручної роботи.

Майстриня Ольга Колінько поділилася, що, любов до вишивки в неї від прабабусі та бабусь. Вишиває ікони, картини, рушники та сорочки. Зізнається, коли бере до рук нитку з голкою – медитує.

10

«Вишиваю з дитинства. Вирішила продовжувати сімейну традицію. Пам’ятаю бабусину хату у квітчастих рушниках. Захопилася цим мистецтвом. Обдарувала всіх друзів. Сьогодні на виставці чотири мої роботи – сукня й три сорочки», – розповіла Ольга Колінько.

Про спорідненість індійської та української вишиванок розповів старший викладач Вріндаванського інституту ведичної філософії Андрій Панасюк.

Згадав, як кілька років тому придбав для мами традиційний індійський одяг. І був вражений, наскільки орнамент був схожий на автентичний український.

«Індуси дуже люблять святкувати життя. Вишиванка для них – символ перемоги життя над смертю та всесвітньої гармонії. Для українців – це генетичний код нації», – сказав дослідник індійської культури.

12

Юний музикант Олександр Бойко заспівав під бандуру народну пісню. Разом гості переглянули відео про історію та сучасність вишиванки.

Метки: День вишиванки