Улицы Днепра “оккупировали” новые паркоматы: зрады и перемоги

Жители Днепра могли заметить существенные изменения в системе организации парковки (по крайней мере в центральных районах областного центра) - на замену бомжеватым парковщикам пришли элегантные автоматизированные паркоматы.

фото1_паркомат

Активисты общественной организации dnipro.design на своей странице Facebook поделились процессом создания системы парковки.

- Ключових завдань, над вирішенням яких ми працювали, два: легкість візуального контакту з паркоматом на вулиці і зручність користування під час оплати. Реалізація цих завдань допомагає знизити стрес і скоротити час користування терміналом до необхідного мінімуму.

Ми почали цей проект ще минулої осені, а взимку вже зробили пілотне оформлення терміналів оплати на Вокзальній площі. Це допомогло нам визначитися з кольорами і матеріалами, перевірити кілька гіпотез та отримати фідбек від користувачів. За результатами тестування ми внесли корективи в макети оформлення, - рассказали активисты.

- Після пілота, кількох технічний ітерацій і колаборації з партнерами та членами команди dnipro.design, у нас вийшла міцна, зважена, модульна візуальна система оформлення паркоматів.

Для позначення парковки використано всім звичний знак «Р» та концентричні кола, що позначають цінове зонування міста. Вони підкреслюють зрозумілий паттерн: від центру до зовнішнього периметру.

Пурпурне коло - зона 1 (15 гривень). Жовте коло - зона 2 (10 гривень). Блакитне коло - зона 3 (7 гривень).

По словам активистов паркомат оборудован всеми современными системами оплаты: через мобильное приложение, платежной картой, наличными, смартфоном или смарт-часами.

Стоило ли несколько месяцев тратить на визуальную концепцию паркомата - большой вопрос. Но в конце концов это же общественники, а не коммерческая организация. А получилось очень симпатично и органично перекликается с дизайном городской системы сбора уличного мусора.

фото2_паркомат

- Під час вибору технології ми завжди враховуємо стійкість до атмосферного впливу, старіння матеріалів і, звичайно ж пам'ятаємо що не дрімають вандали. На наше щастя, врахування фактора вандалів стаэ у нагоді все менше, і це підсилює нашу віру в людей та надихає. Висловлюємо побажання поважати роботу небайдужих городян і майно громади, - написали активисты.
Увы! Состояние экранов паркоматов в самом центре Днепра напротив Оперного театра, свидетельствует о излишнем оптимизме общественников в отношении наших сограждан.

фото3_паркомат

Кстати, неизвестно как поведет себя сенсорный экран на морозе, да еще если в него будут тыкать пальчиком в тонкой женской перчаточке. К слову, в европейских странах стараются в платежных автоматах установленных на улице и в плохо контролируемых местах для выбора опций использовать кнопки.

Метки: паркоматы