Ученого возмутила организация туров за березовым соком в Самарский лес

Известный биолог, доцент Днепровского Национального университета Вадим Манюк в Фейсбуке встал на защиту берез в Самарском лесу и требует не добывать их сок.

скрин

- Отакої! Жесть! Випадково натрапив на цей анонс і очам спочатку своїм не повірив! Офіційний тур за березовим соком до Самарського лісу! - отметил Вадим Манюк. - Невже організаторам, та й клієнтам не зрозуміло, що це все одно, що влаштувати тур "Хто більше назбирає червонокнижних первоцвітів у Самарському лісі". Або "Полювання на зникаючі види тварин у Самарському лісі". Ось вони сумні наслідки того, що вчасно не створили національних парків і заповідників, там де вони мають бути!
Для тих, хто ще не зрозумів мого обурення: у Самарському лісі кожна береза на вагу золота! Цей ліс у степу – сам по собі вже диво, а берези в цьому лісі й поготів - рідкісні і дуже вразливі дерева!

Оте варварство, що на фото анонсу екскурсії - коли в берези забивають трубки, жолобки, і дерева стікають соком (=кров'ю) - це ж просто вбиває дерева! І це все, виявляється, можна подавати під виглядом такого собі "розважального туризму"!
Добування березового соку в природному лісі, який весь має бути заповідним, взагалі має бути поза законом. А з точки зору моралі та етики - це взагалі якесь дикунство - заради того, аби посьорбати солодкуватої водички, знищувати дерева!

Та це виглядає у ХХІ столітті ще більш безглуздо, аніж, наприклад, трофейне полювання! Кому вже дуже кортить березового соку скуштувати - насаджуйте плантації (звісно, поза межами поширення природних лісів), вирощуйте і пийте, водіть туди туристів і т.д.
PS: Хочеться вірити, що це якийсь випадковий і необміркований крок з боку менеджерів Туристичного центра "Риба Андрій" і більше подібні пропозиції ніколи не з'являться у кейсі цієї кампанії! Ну а завтрашнім клієнтам туру раджу виявити відповідальність, і замість того, щоб брати участь у цьому дикунстві, просто насолоджуватися принадами весняного лісу!

сок

Метки: березовый сок, Самарский лес