У Петриківці відкрили малий груповий будинок для дітей-сиріт

Схожий на заміський котедж ззовні. Яскравий, стильний та затишний всередині. У Петриківській громаді відкрили новозбудований малий груповий будинок для дітей-сиріт. Юних новоселів привітала заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

ава

«Малі групові будинки – це сучасна домашня форма виховання. Насамперед сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Якісна альтернатива інтернатам і дитбудинкам», – зазначила Ольга Горб.

Символічно, що такий соціально важливий об’єкт відкрили у День захисту дітей, додала заступниця голови ДніпроОДА.

9

Домівку для сиріт назвали «Фортеця добра». Сучасна будівля видніється здалеку. Особливо виділяється дерев’яне оздоблення фасаду.

На подвір’ї мальовничий молодий сад та дитячий майданчик. Напередодні тут висадили смереку, тую, ялівець. Восени – черешню, абрикос, персик, сливу. Дерева підростуть і ділянка потопатиме у зелені. Ось-ось зацвітуть трояндові кущі.

19

«В області мешкає понад 8,5 тис дітей без батьківського піклування. Вони заслуговують на власну затишну домівку, – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. – Дніпропетровщина реалізує пілотний проєкт. Будуємо найбільше малих групових будинків. Чудово, що сьогодні відкриваємо один з них».

Всередині – 5 спалень, велика кухня-вітальня, ігрова зона з теплою підлогою. Комфортний мікроклімат у будинку забезпечують 8 кондиціонерів.

«Наша затишна домівка має все для гарного життя. Найкращі умови. Цікавий барвистий інтер’єр. Максимум домашньої атмосфери. Разом з кухарем діти зранку готуватимуть сніданки. Обідатимуть за великим столом», – розповіла директорка закладу Маргарита Брунич.

14

Вихованці відвідуватимуть місцеву школу, дитячий садок, гуртки, секції. Вдома матимуть робочий куточок. А ще місце для розваг та ігор.

Першими жителями стали четверо дітей. Дві рідні сестрички та брат із сестрою. Їм від 6 до 15 років. Кажуть, вже встигли подружитися. Всього тут зможуть мешкати 10 хлопчиків та дівчаток.

Один з найстарших вихованців «Фортеці добра», 15-річний Богдан Омелюсик, цьогоріч закінчив 9-й клас. Збирається вступати до училища на електрика.

«Умови нам гарні створили. Та найбільше сподобався майданчик на подвір’ї. Адже я люблю займатися спортом», – поділився Богдан Омелюсик.

«Тут класно!», – погодилась з братом 12-річна Маргарита.

24/7 поряд будуть турботливі вихователі. Вони допомагатимуть дітям адаптуватися в соціумі. Навчатимуть звичним побутовим справам.

«Заклад чудовий. Діти житимуть вдома, бо громада – це наш дім», – вважає голова Петриківської селищної ради Наталія Коваленко.

10

Мережу малих групових будинків розбудовують в різних куточках області. Всі – за єдиним типовим проєктом. Один з таких об’єктів, зокрема, вже працює у Солоному. Вихованці цієї затишної оселі приїхали у Петриківку привітати з новосіллям своїх однолітків.

На черзі відкриття малих групових будинків у Покрові, Раївці, Богданівці, Кам’янському.

Метки: будинок для дітей-сиріт, Петриківка