У Павлограді мати ледь не погубила дитину краплями в ніс

Бездумне самостійне використання медикаментів батьками ледь не призвело до тяжких наслідків для немовля.

У Павлограді «швидка» прибула по виклику до 9-місячної дитини. Немовля стало в’ялим, знизилася температура тіла.

Після огляду та опитування матері фельдшер запідозрила у дитини отруєння медикаментами. Мати самостійно на протязі кількох діб давала дитині краплі в ніс. Потрібна була госпіталізація, але мати категорично відмовлялась.

-Довелось залучати працівників поліції для сприянні  в госпіталізації. Дитина з отруєнням середнього ступеню тяжкості госпіталізована до дитячого відділення КНП « Павлоградська міська лікарня №1» ПМР, - розповіла лікар Лариса Биданцева.

Лікарі пояснюють, що деякі препарати, які містять в собі «Нафазолін» та мають швидкий судиннозвужуючий та протинабряковий ефект, відпускаються в аптеці без рецепта лікаря. При використанні таких препаратів, у батьків складається хибне враження про безпечність ліків, які завжди застосовуються при проявах застуди.

Між тим недотримання інструкції може призвести до тяжких наслідків. Щоб подібного не траплялося,  потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, огляд якого є обов’язковим, навіть при незначних симптомах  застуди у дітей.

Метки: дитина, краплі в ніс, швидка