У мерії Дніпра назвали руйнування скульптури «Дніпрові хвилі» вандалізмом

У Дніпровській міській раді вважають знесення скульптури «Дніпрові хвилі» відомого монументаліста Ернеста Коткова актом вандалізму. Про це під час прес-конференції 27 березня повідомив начальник головного архітектурно-планувального управління департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради, головний архітектор міста Дмитро Волик.

 

_MG_1135

«Скульптура «Дніпрові хвилі» виконана у дуже складній техніці. Подібних робіт у світі вкрай мало. Те, що її незаконно знесли, – дуже велика втрата і для професійної спільноти, і для громади. Ми розцінюємо це як акт вандалізму», – зазначив Дмитро Волик.

Скульптуру «Дніпрові хвилі» було встановлено у 1985 році. Земля, на якій розташовувався монумент, – державна, проте замовником і балансоутримувачем конструкції є Південний машинобудівний завод. Її знесення 26 березня є самовільним – міська рада не надавала на це жодних дозвільних документів. А підрядники заявили, що замовником робіт є Південний машинобудівний завод.

«Жодного дозвільного документа на виконання будівельних робіт, реконструкцій, реставрацій тощо управління не надавало. Наразі на місці роботи призупинено, там перебувають інспектори нашого управління і намагаються з’ясувати, на підставі чого скульптуру вирішили знести», – повідомила начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради Надія Ратич.

Як зазначила начальник управління з питань охорони культурної спадщини міськради Дніпра Надія Лиштва, скульптура «Дніпрові хвилі» відповідає усім критеріям, щоб бути пам’яткою культурної спадщини.

«За всі ці роки скульптура не була занесена до державного реєстру, адже, відповідно до законодавства, вона ще вважається «молодою». Крім цього, внесення у реєстр повинен погодити власник об’єкта. Як відомо, за ці роки Південмаш таких документів не подавав», – повідомила Надія Лиштва.

Наразі у мерії готують заяви до правоохоронних органів і прокуратури щодо руйнування «Дніпрових хвиль».

«Керівництво міської ради засуджує такі акти вандалізму – хоч це сталося не на комунальній землі, але це Дніпро. Ця пам’ятка архітектури де-юре не занесена до реєстру, але де-факто вона такою є у свідомості людей, і такі пам’ятки символічні для міста. Тож цей акт вандалізму не буде залишено поза увагою. Ми триматимемо на контролі розгляд цієї справи правоохоронними органами», – додав директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Артем Павлов.

Метки: скульптура «Дніпрові хвилі»