У Марганці знайшли незвичайну старовинну скриню

В одній із старовинних хат давнього села Городище під Марганцем краєзнавці товариства Марганець Туристичний зробили незвичну знахідку.

У маленькій кімнаті в кутку укрита шаром пилу стояла скриня. Коли її стерли перед очима з’явився яскравий старовинний розпис з цікавим орнаментом.
DSC_0090

-Спочатку ми вирішили, що це Петриківський розпис, де були зображені квіти,  трохи пізніше один із учасників експедиції зазначив, що скоріше за все - це бурячки.

Володар ділянки сказав, що цій хаті вже понад сто років, є навіть документ, який про це свідчить. У цьому будинку проживала його бабуся - Марфа Гордіївна Христенко і скриня належала саме їй, - розповідають учасники експедиції.
DSC_0114

Фото знахідки було опубліковано у соціальній мережі. І завдяки допомозі дніпровських істориків, зокрема начальнику управління з питань охорони культурної спадщини  Дніпровської міської ради - Надії Лиштви, директору Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького - Юлії Пісчанської та викладачу образотворчого мистецтва "Alpha Generation Kids Club" - Анжели Лагоди, вдалось дізнатись, що це так званий «Миколаївський розпис», який походить з Новомосковського району.

-Тепер можна з упевненістю сказати, що скриню було виготовлено у Новомосковському повіті наприкінці XIX ст. Також необхідно звернути увагу на древесину та фарби, які є також дуже якісними, адже вони добре збереглись до наших з вами днів, - кажуть активісти» Марганець Туристичний».

Метки: «Миколаївський розпис», Марганец, скриня