У криворізькому аеропорту планують реконструювати термінал та злітно-посадкову смугу

У Кривому Розі реконструюють аеропорт. Оновити планують злітно-посадкову смугу і термінал. Сучасне летовище зможе залучати міжнародні авіакомпанії. Розширити географію та кількість рейсів. З проектом реконструкції ознайомився Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Дніпропетровської області.

ава

«Треба реалізувати ці плани та провести реконструкцію аеропорту», – зазначив Володимир Зеленський.

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко зауважив, що і термінал, і злітно-посадкову смугу планують здати до кінця 2022 року. В аеропорту вже встановили нове обладнання для обслуговування регулярних рейсів. Це дасть змогу приймати літаки типу A320 та Boeing 737.

«Сучасне летовище – нові можливості для розвитку бізнесу, туризму, медицини. Від реконструкції виграє не лише Кривий Ріг, а й уся область», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Реконструкція передбачає перше за понад 40 років оновлення злітно-посадкової смуги. Її розширять – розмір буде 2500 на 45 метрів. Це – світовий стандарт, який дозволить співпрацювати з міжнародними авіакомпаніями. Відремонтують і перон. Встановлять сучасні системи для точного заходу на посадку, світлосигнальне обладнанням та систему метеорологічного забезпечення польотів.

ава аеропорт

Працюють і над концепцією реконструкції терміналу, який зможе приймати 400 пасажирів на годину. Нині він не працює.

«Зараз працює термінал, який може приймати 100 людей на годину. Цього не достатньо, наприклад, аби розмістити 180 пасажирів Бойнгу-737. А нашим гостям потрібен сучасний сервіс. Адже вони вже були в «Борисполі», аеропортах Запоріжжя, Харкова», – поділився директор криворізького летовища Михайло Лашин.

Міський голова Кривого Рогу Костянтин Павлов додав, що аеропорт вже з’єднано з містом маршрутами комунального транспорту.

Метки: аэропорт, Володимир Зеленський