У школах 138 та 139 на житлових масивах Лівобережний-3 та Клочко-6 відкрилися лабораторії мехатроніки. У рамках навчальної програми діти зможуть освоїти ази сучасної технічної професії. Проєкт реалізовано Департаментом гуманітарної політики Міськради та промисловою компанією ІНТЕРПАЙП. Ініціатором виступив народний депутат Дмитро Кисилевський.
Мехатроніка – сучасна технічна професія, суть якої в управлінні, налаштуванні та обслуговуванні роботизованої та автоматизованої техніки. Школярі лівого берега зможуть ознайомитись з нею у нових комфортних класах, оснащених навчальними симуляторами сучасного промислового обладнання.
Ремонт класів та меблів забезпечив Департамент гуманітарної політики Міськради Дніпра, німецьке навчальне обладнання Fisсhertechnik, комп'ютери та іншу техніку надав ІНТЕРПАЙП НТЗ, Дніпровська Політехніка провела навчання викладачів.
“Отримання сучасних знань у комфортних умовах – завдання, яке ставить перед собою Департамент гуманітарної політики.
Створення у партнерстві з роботодавцями подібних лабораторій допоможе нашим учням краще підготуватися до вступу до вишів та обрати майбутню спеціальність свідомо”, - зазначає Олена Яковенко, заступник начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Міськради Дніпра.
Промислова компанія ІНТЕРПАЙП, яка стала партнером у реалізації проєкту, активно підтримує технічну освіту у Дніпрі. Там зазначають, що на підприємствах по всій країні фахівці-мехатроніки є вкрай затребуваними.
“Важко зрозуміти сучасну інженерію, сидячи у кабінеті минулого століття та вивчаючи все теоретично, на картинках. Тому ми створюємо лабораторії зі спеціальним навчальним обладнанням, щоб у школі діти могли дізнатися про роботу сучасної техніки, навчитися її програмувати та керувати нею. Переконаний, що серед цих учнів будуть майбутні українські інженери. І нам буде особливо приємно зустріти їх у цехах нашого підприємства”, - каже Сергій Костенко, генеральний директор ІНТЕРПАЙП НТЗ.
Народний депутат Дмитро Кисилевський наголошує на важливості відновлення та зміцнення зв'язків між школою, вузом та роботодавцем.
«Моя робота – пов'язати партнерів цього проєкту єдиною метою, – каже Дмитро Кисилевський. – Злагоджена взаємодія Гуманітарного департаменту Міськради, промислової компанії та вишу дали результат: старшокласники ще двох шкіл лівого берега отримали можливість навчатися у комфортних умовах на найсучаснішому обладнанні. І ці можливості доступні їм прямо там, де вони живуть. Модернізація технічної освіти – один із пунктів моєї передвиборчої програми. Приємно говорити про конкретні результати».
Раніше аналогічні кабінети були відкриті в 3 гімназії (Райончик) та у 129 школі (Придніпровськ). Таким чином, на лівому березі діє вже чотири лабораторії мехатроніки. Крім шкільних класів, програма навчання включає змагання Interpipe mechatronic lab та World Skills (компетенція мехатроніка), підвищення кваліфікації шкільних вчителів, а також заходи профорієнтації від викладачів Дніпровської політехніки. Це дозволяє школярам здобувати якісну освіту та вибрати сучасну затребувану професію.