17 лютого у театрі драми та комедії відбулася прем’єра вистави «Майдан Інферно», присвячена Революції Гідності.
Це стало знаковою подією для нашого міста та його патріотичних мешканців, адже, дата першого показу вистави співпала з річницею початку кривавих подій на Майдані.
Вісім років тому у центрі столиці почали вбивати мирних мешканців – справжніх патріотів.
Автор цієї вражаючої, правдивої історії – відома драматургиня Неда Неждана. А поставив її на дніпровській сцені французький режисер Клеман Перетятко.
Директор-художній керівник «Драмікому» Сергій Мазаний розповів, що запрошення на виставу були надіслані і в шпиталі, і в військові частини, і родинам загиблих бійців.
-Ця вистава дуже важлива для кожного з нас тому, що вона говорить про почуття любові один до одного, до рідної землі, про бажання жити в незалежній, вільній, самостійній країні, - говорить Сергій Мазаний. - Через цю виставу ми говоримо з кожним про важливі речі. Ми хочемо, щоб глядач виходив із театральної зали з вірою та натхненням.
Режисер втілив на сцені «Драмікому» цікавий задум – актори тут не тільки віртуозно грають, а й керують крихкими маріонетками, які ніби переживають із головними героями всі ті буремні події. Ляльки наче підкреслюють крихкість людських життів та доль.
-Я дуже радий, що саме в Дніпрі, і саме в нашому театрі відбувається така подія, така знакова прем’єра. Адже театр – це не тільки розважальний заклад. Коли в країні відбуваються такі буремні події, театр повинен бути на культурній передовій і говорити з глядачем на актуальні теми. До того ж, я щасливий, що наші актори мають змогу попрацювати з французьким режисером, бо це інша школа, інший спосіб існування на сцені, західний метод. Це дуже цікавий та цінний досвід, - зазначив головний режисер «Драмікому» Антон Меженін.
У героїв повно особистих проблем та життєвих драм, але вони кинули все та вийшли на Майдан - поборотися за волю та за свої права.
Головна героїня - юна дівчина Аня шукає свого коханого Ореста по всіх лікарнях і підпільних шпиталях Києва. Хлопця жорстоко побили беркутівці та він впав у кому. Він не може почути її. Але закохані зустрічаються все ж таки пізніше у паралельному світі, знову ведучі філософські та патріотичні бесіди.
- Ця п'єса написана по свіжих слідах Майдану, які я спостерігала в той час, і для мене це була найрадикальніша подія 21-го сторіччя. Я бачила, як усього за три місяці відбулася велика зміна свідомості наших громадян.
В моїй п’єсі немає політиків, в ній показані звичайні люди: філолог, журналістка, медик, охоронець, музикант. Вони не можуть миритися з насильством та несвободою. Це герої, які змінюють світ. Я прагнула, щоб люди могли зануритися всередину і пройти цей тяжкий шлях разом з героями, зрозуміти, що насправді відбулося, і чому про це важливо зараз говорити, - розповіла драматургиня Неда Неждана.
У «Майдан Інферно» ви побачите не тільки те, що дивилися багато разів у новинах. Це можливість для тих, хто не стояв тоді за правду на Майдані, поринути у центр тих буремних подій. Побачити жорстокість та свавілля влади і силовиків, побачити жах та біль тих людей, які просто хотіли мирно відстояти світле майбутнє.
Герої діляться з нами моторошними подробицями арештів, знущань, катувань майданівців. Ми бачимо їх горе, але незламний дух, коли пішли перші жертви. Від їх розповідей стигне кров.
У фіналі вистави усі герої надривно співають в унісон відому журливу пісню «Гей, пливе кача». В цей час увесь зал підіймається та аплодує зі слізьми на очах.
Вистава не легка, не для відпочинку (тому й 16+). Вона для загострення свідомості, почуття патріотизму та гордості за непереможних українців. Це справжня дань пам’яті Героям Небесної Сотні…
20 лютого дніпровську виставу показали у Києві - в Українському Домі.
Юлія Клименко
Метки: ДРАМиКОМ, Майдан Инферно