У Дніпрі затримали адміністрацію лікарні, яка вимагала з пацієнтів гроші за безкоштовні ліки

У Дніпрі викрили медичного директора обласного медцентру у змові з бізнес-структурою на мільйонних шахрайських оборудках з коштами пацієнтів за проведення операцій.

 

Один із керівників Дніпропетровського діагностичного центру, який є провідним обласним закладом з проведення складних кардіохірургічних операцій, у змові з однією з медичних приватних структур налагодив протиправну схему отримання грошей за безоплатні операції.

photo_20оооооооооооооооо

Встановлено, що пацієнти Дніпропетровщини зверталися до адміністрації медичного закладу із проханням на проведення операцій, які потребують спеціалізованого і невідкладного втручання лікарів. Подібні операції фінансуються Міністерством охорони здоров’я України та іншими спеціалізованими структурами, і гарантовано забезпечуються необхідними медичним препаратами.

 

Представник адміністрації медзакладу, посилаючись на нестачу фінансів та ліків, пропонував пацієнту звернутися до афілійованої медичної бізнес-структури і придбати там необхідні препарати для операції. Після оплати пацієнти в більшості випадків навіть не отримували на руки придбані ліки та інструментарій – їх заспокоювали, що все буде передано в медцентр на час операції. Таким чином, операція проводилась за допомогою виділених державою медичних препаратів, а гроші розподілялися між учасниками незаконної оборудки.

 

Подібний механізм працював не один місяць, а середній «цінник» на операцію складав близько 80 тисяч гривень.

СБУ задокументовано 10 подібних фактів, завдяки яким зловмисники збагатилися на майже мільйон гривень.

Під час обшуків за місцями роботи та мешкання фігурантів вилучено комп’ютерну техніку, медичну документацію, чорнову бухгалтерію і більш ніж 500 тисяч доларів готівкою.

 

Метки: вимагали з пацієнтів гроші, затримали адміністрацію лікарні