У Дніпрі з’явився музей творчості відомого скульптора Вадима Сідура

У Дніпрі відкрили музей творчості Вадима Сідура – відомого скульптора, художника, поета та представника авангарду у світовій скульптурі ХХ століття. Він був уродженцем Катеринослава. Експозиція розташована на першому поверсі гімназії № 33, де колись навчався митець.

_MG_0356

«Його творчість змушує задуматися. Для міста, для розвитку його культурного простору це дуже важливо. Це буде знаковою точкою на мапі міста. Ми і надалі розвиватимемо музейний напрям», – сказав мер Дніпра Борис Філатов.

Наповнення музею – це якісні репліки творів Сідура. Їх відтворювали молоді українські скульптори, адже у місті не залишилося його авторських робіт. Загалом тут зібрано понад три десятки експонатів з кераміки, гіпсу, металу, дерева, друкованої графіки та художньої емалі. Про кожну можна дізнатися під час детальної екскурсії.

_MG_0358

Кураторка художньої частини музею Надія розповідає, що найбільшим переосмисленням для неї став перехід графіки Сідура до скульптурних керамічних рельєфів: «Вибір робіт, визначення композиції розташування в просторі – це тривало чотири місяці. Усі експонати репрезентовані у матеріалах, з якими міг би працювати Вадим Сідур. Ми не використовували пластик або інші подібні матеріали».

_MG_0351

Вхід до музею буде безкоштовним (однак, за попереднім записом: +38 050 284 53 02 або https://www.facebook.com/schoolsidur/), адже він розмістився на території навчального закладу. Водночас розташування експозиції дозволить приймати відвідувачів не заважаючи ані навчальному процесу, ані безпеці дітей.

_MG_0247 _MG_0275 _MG_0379