Наступ весни зазвичай пов'язують не тільки з теплою погодою, а й з появою перелітних птахів і метеликів.
Комахоїдні птахи - стрижі та ластівки поки що не прилетіли. Зате прилетіли метелики. Одними з перших у березні з'являються представники сімейства німфалід. У Дніпрі вже помітили цих весняних комах.
- Метелики з родини німфалід - унікальні створіння! – розповідає доцент кафедри зоології та екології ДНУ Віктор Бригадиренко. - Хто ще наважиться пережити зиму під снігом в опалому листі, та ще й з такими розкішними крилами? Для цього потрібно ловити перші сонячні промені максимально ефективно, тому зворотний бік крилу них темний, що імітує колір опалого листя. Як напівзотлілий листок, краї крил загострені, звивисті. Часто в Дніпрі і на узліссях лісосмуг у перші теплі весняних днів можна зустріти щербатку С-білу. Дає два покоління на рік. Яйце розвивається 5 днів, гусениця - два тижні, лялечка - теж два тижні. За такого швидкого розвитку могла б давати 5-8 поколінь за сезон, але через «живучість» і тривалу активність імаго - тільки два покоління на рік виходить. Красива, яскрава, звичайна, майже всеїдна.
На жаль, чисельність чудового метелика на Дніпропетровщині скорочується. Чому?
- Цей вид міг би стати наймасовішим із денних метеликів, але широке забруднення пестицидами середовища його проживання, нехай і в малих дозах, обмежує чисельність популяцій комахи, - відзначає зоолог. - Давайте намагатися охороняти його, в міру сил і можливостей. Шкода для рослин від гусениць цього виду мінімальна, а користь для людини від запилення квітів величезна. Це дійсно унікальна прикраса наших садів і парків!