У Дніпрі відкриється виставка талановитих художників-ветеранів нашого краю

23 жовтня, о 12:00, в дніпровському «Будинку мистецтв» відбудеться відкриття виставки робіт наших талановитих земляків - художників-ветеранів Віктора Матюшенка та Володимира Жугана під назвою «Їм війна не зламала крила».

Докладніше про подію розповіла художній керівник «Будинку мистецтв» Валентина Слобода.

-Щорічно, 25 жовтня, мешканці нашого міста згадують героїчні події 1943-го року, коли було звільнено Дніпропетровськ від фашистських загарбників. Битва за Дніпро стала однією із наймасштабніших і кривавих за всю світову історію. «Будинок мистецтв» щороку проводить заходи з вшанування воїнів-визволителів. Цього року напередодні дня звільнення міста від фашистських загарбників ми відкриваємо виставку робіт двох художників-ветеранів Другої світової, живописців, наших земляків Віктора Матюшенка (5.06.1925- 29.11.1984) та Володимира Жугана (27.08.1926-15.09.2008). Запрошуємо шанувальників образотворчого мистецтва, усіх небайдужих відвідати виставку, віддавши шану митцям, - запрошує Валентина Слобода.

Довідка «ДВ»

Шістнадцятирічним юнаком Віктор Матюшенко прийняв рішення вирушити на фронт, бо мав велике бажання дати відсіч фашистським загарбникам, які плюндрують рідну землю. Війну пройшов як снайпер-розвідник, отримав бойові нагороди. Закінчив Дніпропетровське художнє училище. Художник ВікторМатюшенко - один з найліричніших пейзажистів Придніпров'я. Значну роль у розвитку таланту художника відіграли подорожі Україною, Карелією, Кавказом. Баченою красою він надихався і переносив їх на полотно. Роботи Віктора Івановича Матюшенка гармонійні за кольором та досконалі за формою. Найбільш яскравими є цикли полотен «Україна весняна» та «Карелія». 5 червня цього року художнику виповнилося б 95 років від дня народження.

ВИКТОР_МАТЮШЕНКО

МАТЮШЕНКО_1 МАТЮШЕНКО_2 МАТЮШЕНКО_3

Володимир Жуган у віці 18 років пішов на фронт, а вже по війні вступив до Дніпропетровського художнього училища, яке закінчив у 1950 році. Основні галузі – станковий і монументальний живопис. Він, прекрасний пейзажист, мистецтвознавцями вважається основоположником жанру промислового пейзажу. Прагнення живописця глибше передати ту красу української природи, що оспівав Тарас Григорович Шевченко, сприяло численним поїздкам на батьківщину Великого Кобзаря. Художник знайшов своє образне рішення Шевченкіани. В історії образотворчого мистецтва нашого краю заслужений художник України Володимир Жуган залишився співцем української природи.

ВЛАДИМИР_ЖУГАН

ГЛАВН_ЖУГАН_1 ЖУГАН_2 ЖУГАН_3

 

Виставку можна буде побачити в «Будинку мистецтв» до 12 листопада.

В КОНЕЦ

Метки: выставка, картины