У Дніпрі цьогоріч заплановано ліквідувати близько 100 стихійних сміттєзвалищ

2 квітня у Дніпрі за адресою вулиця Саксаганського, 1 комунальники розпочали ліквідацію сміттєзвалища загальною площею близько 200 кв. м. Роботи ведуться відповідно до міської комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого екологічного розвитку. За словами заступника начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР Івана Бондаря, запит із проханням прибрати сміття надійшов від мешканців прилеглих будинків.

_MG_8648

«До департаменту екологічної політики надійшло звернення від мешканців району щодо утворення стихійного сміттєзвалища. Звернення відразу занесли до реєстру незаконно утворених звалищ і ухвалили рішення щодо ліквідації смітника. Тут багато обрізаного гілля, опалого листя та побутових відходів, які самі ж жителі зносять сюди несанкціоновано. Прибране сміття вивезуть на полігон, де після сортування поховають», – сказав Іван Бондар.

Він також додав, що протягом 3 років до реєстру незаконно утворених звалищ внесли вже понад 600 смітників. У 2020 році на полігон вивезли понад 9 тисяч тонн відходів з таких звалищ. Цьогоріч планується ліквідувати близько 100 стихійних сміттєзвалищ, на це з бюджету міста виділили 10 млн грн.

«Тут назбиралося близько 250 кубічних метрів сміття. Вивозитимемо його двома вантажівками. Щоб повністю очистити територію нам знадобиться від 5 до 7 днів. Складність робіт ми побачимо, коли знімемо верхній шар відходів», – розказав представник підрядної організації ТОВ «Екологія-Д» Віталій Квас.

Він також зауважив, що у міжсезоння кількість сміття та стихійних сміттєзвалищ збільшується, адже люди, прибираючи території біля своїх будинків, вивозять обрізане гілля, листя та інші відходи на пустирі або кидають просто край дороги. Згодом до таких місць додається й побутове сміття, і так утворюється звалище.

«Це сміттєзвалище – наш головний біль. Адже місцеві носять сюди сміття з усіх будинків. Ми лаємося із ними, але це ні до чого не призводить. Тут і сморід, і щури заводяться, буває, що сміття підпалюють, тоді нам доводиться викликати пожежних. По допомогу ми звернулися до міської влади. Вчора надійшла відповідь на наш запит, а сьогодні вже прибирають. Ми не очікували, що так швидко відреагують», – розповіла місцева жителька Наталія.

Жінку підтримує сусідка Галина: «Нарешті на наше сміттєзвалище звернули увагу. Воно нам заважає жити, адже розташоване близько до наших будинків. Людям, які живуть вище, не доведеш, що скидати сюди сміття неправильно, та й кожного за руку не ловитимеш. Тому ми надсилаємо скарги до мерії. І нас почули. Вдячні за прибирання!».

_MG_8638

Метки: стихійні сміттєзвалища