У Дніпрі триває боротьба з вуличною «стихійною» торгівлею

У Дніпрі постійно проводяться рейди по виявленню незаконної вуличної торгівлі. Інспектори КП «Благоустрій міста» спільно з представниками інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради працюють в усіх районах міста. Чергову таку інспекцію 14 серпня провели в районі вул. Інженерної, Гладкова, просп. Б. Хмельницького.

IMG_4217

За словами начальника відділу контролю тимчасових споруд інспекції з питань благоустрою Володимира Трегубова, під час перевірок основна задача - не виписати якомога більше протоколів чи оштрафувати, а провести передусім роз’яснювальну роботу щодо незаконності стихійної торгівлі.

«Досить часто бабусі виносять на продаж овочі, фрукти, вирощені на своїх городах і видно, що це зовсім невеликі об’єми. То, звісно, з ними проводимо роз’яснювальну роботу, попереджаємо, що торгувати тут не можна. А є ж великі незаконні торгові ятки. Наприклад, зараз багато таких з баштанними. У таких випадках виписуємо протоколи про адміністративне правопорушення, а особливо тоді, коли вже інспектори неодноразово виписували приписи-попередження. Досить часто відбуваються такі ситуації, що нікого біля торгової точки нема. Коли підходять інспектори, продавці хутко зникають. Тоді доводиться викликати поліцію для подальшої роботи», - розповів під час рейду Володимир Трегубов.

IMG_4398

Представник міськради також додав: «Як правило, там, де стихійна торгівля, міська територія постійно засмічена усіляким непотребом. Торговці за собою не прибирають. Загалом боротьба з незаконною вуличною торгівлею проходить щоденно. Лише за липень інспектори виписали близько 300 протоколів, а з початку нинішнього року – майже 850».

Зі свого боку, інспектор КП «Благоустрій міста» Дмитро Страшко зазначив:

«Якщо після складеного припису торговці самостійно не звільнять територію, тоді складаємо протоколи за фактами незаконної торгівлі та захаращення міської території і направляємо до адміністративної комісії. Вона визначає розмір штрафу за ст. 152 Адміністративного Кодексу, який може досягати 1 340 грн».
Дніпрянка Ольга схвалює наведення порядку з вуличною торгівлею: « Вважаю, що вуличної торгівлі не повинно бути. Люди повинні вести торгову діяльність у законний спосіб. Особливо обурює стихійна торгівля по просп. Б. Хмельницького. Тротуар призначений для пішоходів, а територію забирають торговці. З дитиною на візку інколи зовсім не проїхати».
Мешканка міста Стефа теж не підтримує стихійну торгівлю.

IMG_4221

«По просп. Б. Хмельницького торгують прямо біля проїжджої частини, інколи нормально підійти до пішохідного переходу не вдається. Добре, що в місті борються з таким явищем».

Пенсіонерка Ніна Тимофіївна теж нічого не купує на вулиці і додає, що стихійна торгівля досить часто є небезпечною, особливо, коли продають «молочку» або м'ясо. «Зрозуміло, що ніяких перевірок продуктів немає. Невідомо, якої вони якості. Торгівля повинна бути в офіційно визначених місцях, і ніяк інакше», - наголосила жінка.

IMG_4282 IMG_4388 IMG_4415 IMG_4438

Метки: «стихійна» торгівля