У Дніпрі стартував міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва «Dnipro GogolFest” 2020

2-4 жовтня Дніпро приймає міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва «Dnipro GogolFest" 2020. Захід проходить у місті в рамках програми «Культурна столиця». Цього року для локацій обрано три найважливіші місця Дніпра: Фестивальний причал, Річковий вокзал та відреставрована історична будівля, де наразі розміщено Dnipro Centre for Contemporary Culture. Кожне з цих місць перебуває на перетині історичного та сучасного.

IMG_8340

""GogolFest" відрізняється своєю нестандартністю, відсутністю шаблонів, новим баченням. Такого підходу і формату в нашому місті ще не було, обрано також принципово нові локації. Цей фестиваль підняв у Дніпрі величезний пласт людей, які формують бачення сучасного мистецтва та культури. Протягом трьох днів на місто чекають незвичні колаборації та реалізації нових проєктів», - сказав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

IMG_8293

Стартував "GogolFest" на головній локації - Річковому вокзалі. Тут запрацювала велика світлова інсталяція з LED-екранами та віджеїнгом від художниці по світлу Марії Волкової та в супроводі музики, що написана саме для цієї локації композитором Дмитром Демченком.
""GogolFest" - це чергова зустріч із дивом, коли у фактично покинутому приміщенні команда фестивалю створює мистецтво. Ми спробували все зробити швидко, але щоб виглядало гідно. Думаю, у нас вийшло. Є на що подивитися і чому здивуватися», - розповів режисер Влад Троїцький.
Однією із запрошених гостей стала письменниця та блогерка Оксана Шаварська. В рамках фестивалю вона презентує свою книгу «8000 миль самотності» разом з музичним бендом «Сон Сови»: «Під час карантину ми всі шукали виходи прояву своєї творчості. Саме тоді виникла така думка - презентувати книгу не просто почитавши тексти в онлайні, а поєднати це з музикою. Тому ми з музичним бендом зробили таку творчу синергію. Саме так і виникла така текстова-музична програма. Вперше вона була презентована в онлайні, а перед глядачами - саме в Дніпрі».

IMG_8400

Для гостей фестивалю вночі відбудеться показ фільму «Ордер на арешт» із живим музичним супроводом від гурту «Вагоновожатые». Для фронтмена цього гурту Антона Слєпакова "GogolFest" є знаковою подією, бо саме на ньому він дебютував 11 років тому в Києві.
«Цього року ми будемо супроводжувати своєю музикою фільм 1926 року із архіву студії Довженка під назвою «Орден на арешт». Це наша нетипова програма. Ми дуже рідко граємо, і сьогодні буде сьомий показ, а в Дніпрі це буде прем’єра. Ми дуже раді, що покажемо цю програму саме тут», - сказав Антон Слєпаков.
Дніпрянка Марія, студентка, майбутня архітекторка, прийшла на фестиваль, щоб зарядитися творчою енергією: «Тут можна знайти багато ідей на всі композиції та втілити все в архітектурі. Подібні фестивалі допомагають визначитися серцю, чи хочеш ти продовжувати працювати в тому ж напрямку».
Євген приїхав з Павлограду спеціально на три дні фестивалю , щоб отримати нові емоції.
«Нам цікаво послухати музику, побачити незвичні інсталяції та надихнутися цим творчим духом. Цей фестиваль для нас є трансформацією світосприйняття мистецтва, і саме цього ми чекаємо» -поділився враженнями хлопець.

IMG_8416

Загалом фестивальні заходи "Dnipro GogolFest" 2020 триватимуть до 4 жовтня включно. Серед них: прем’єра нової PhD-опери “Про що мовчить Заратустра” від Влада Троїцького і формації «Nova Opera» (3 жовтня о 18.30 у DCCC Крутогорний узвіз, 21А), концерт-відкриття фестивалю «Dnipro GogolFest", site-specific перформанс за участі гурту «Dakhabrakha» (3 жовтня о 21.00 на Фестивальному причалі), імерсивна аудіовистава "ЛЕВІАФАН" (3 жовтня о 13.00, Річковий вокзал), «Make up» — документально-музична вистава актрис «Dakh Daughters Band» (4 жовтня о 19.00, DCCC Крутогорний узвіз, 21А), виступ гурту «Zapaska» (4 жовтня о 18.00 Річковий вокзал).

Детальна програма Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "DniPro GogolFest" на офіційній сторінці https://gogolfest.org/dnipro/ та у соцмережі Facebook https://www.facebook.com/dniprogogol.org.

Всі події «Dnipro GogolFest" 2020 проходять згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з введенням карантинних обмежень.

IMG_8390 IMG_8392 IMG_8422 IMG_8425 IMG_8444

лого-гум

Метки: «Dnipro GogolFest" 2020, програма «Культурна столиця»