У Дніпрі стартували дводенні міжнародні змагання з триатлону

У Дніпрі стартували міжнародні змагання етапу Кубка Європи з триатлону, що проходять спільно з десятим фестивалем «Dnipro triathlon fest». Зранку 5 червня триатлоністи з усього світу розпочали спортивну боротьбу, що дозволить їм здобути очки для світового рейтингу. За останні півтора року через паузу, пов’язану з пандемією, це – перша настільки масштабна спортивна подія, тож про правила безпеки подбали ретельно: від тестувань до дистанції та маскового режиму навіть для атлетів перед стартом і після фінішу.

«До нас приїхали спортсмени з 25 країн світу – навіть Таїті та Чилі. І мешканці міста, і спортсмени – усі дуже скучили за такими масштабними спортивними заходами. Організація дійсно на найвищому рівні. Ми сподіваємося, що змагання пройдуть без травматизму чи інших інцидентів», – сказав міський голова Дніпра Борис Філатов.

Серед професійних спортсменів чимало учасників Олімпійських ігор, призерів Кубка світу та чемпіонів Європи. Виступаючи на цьому етапі змагань, вони отримують очки для світового рейтингу. Австрійська триатлоністка Таня Строшнайдер розповідає: найбільше вона та її колеги хвилювалися через погодні умови. «Ми сподівалися, що стане тепліше. Зараз усе з цим добре. Ми всі мали тривалу паузу через коронавірус, але готувалися, звісно, дуже ретельно», – сказала триатлоністка.

FAC73046-AF4D-40EB-A538-F27084CA68A1

Гонки етапу Кубка Європи проходитимуть на спринтерській дистанції. Це плавання – 750 м, велогонка – 20 км, біг – 5 км. Такі ж відстані передбачили і для любительської гонки.

Організаторами спортивної події є Федерація триатлону Дніпропетровської області разом з громадською організацією «Старт Дніпро» за підтримки Міністерства молоді та спорту, Міжнародного та Європейського триатлонного союзу, Федерації триатлону України та за сприяння Дніпровської міської ради у рамках програми «Дніпро – спортивна столиця».

1A1432E0-D0FF-4623-A415-90E6596DD61D

«Безумовно, це складний в організації захід. На підготовку зазвичай йде близько року. Та для міста важливо приймати подібні змагання. До Дніпра приїжджає велика кількість людей, і, повертаючись додому, вони розповідають про його гостинність та високий рівень організації. Це – імідж міста. Отримавши довіру одного разу, ми отримали право у подальшому проводити етап Кубка Європи», – зауважила співорганізаторка Кубка Європи Марина Філатова.

0CB638B6-5C15-42EA-A56A-7C9AC43CDC52

Зі свого боку представник титульного спонсору, торгового дому «Агроальянс», Сергій Мальцев підкреслив, що для його компанії честь долучитися та підтримати змагання такого високого рівня.

Десятий «Dnipro triathlon fest» триватиме два дні. Під час фестивалю виступатимуть близько 350 учасників-аматорів. І така кількість є рекордною для України серед любительських змагань.

7C379565-305A-499A-9DE4-9E2838709F74

Метки: триатлон